Nero - nieoryginalny dysk

Witam,kupiłem sobie płyty MAXWELL DVD-R, przy próbie nagrania płyty wyświetla mi sie komunikat

nowyobrazmapabitowa.th.jpg

próbowałem nagrać innymi programami, innymi wersjami nero i dalej to samo, obecnie mam najnowszą wersje nero i tez ten sam komunikat, ale problem moim zdaniem leży w płytach które kupiłem bo inne płyty mi nagrywa bez problemu, czy ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu, oprócz zwrócenia płyt ?? kupiłem 50 i z każdą (dosłownie, próbowałem każda) mam ten sam problem

próbujesz skopiować dvd czy nagrać sesję ??

czy nagrywam dysk z danymi czy kopiuje (nagrałem sobie obraz i probowałem go nagrac przez kopiowanie) to caly czas to samo

próbowałeś na innym komputerze/laptopie u kolegi ??

nie, spróbuje i dam odp a jeżeli nie bd działać u niego też ?? lub jeżeli u niego zadziała to co mam zrobic??

reklamacja warunkowa u sprzedawcy lub spróbuj zaktualizować firmware nagrywarki lub wymiana nagrywarki.

u kolegi nagrała się płyta bez żadnego problemu

a zatem twoja nagrywarka nie domaga, zrób co napisałem wyżej :P.

znalazłem sobie opis jak to zrobić

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/aktualizacja-firmware/strona3.php

tylko mam problem, że nie mam programu do tego uaktualnienia ;/

ściągnąlem najnowyszy bios do mojej nagrywarki i tam podają 2 typy programów przy których pomocy to zrobić. Czy mozesz mi powiedziec skad ściagnac jakikolwiek z nich, bo ja szukałem ale nie znalałem ??

jak się nazywają te programy ??

już mam :slight_smile: mój bład polegał na tym ze to był plik bez rozszerzenia, jak dodałem sobie “.exe” do nazwy to juz wszystko działa :slight_smile: