Jak wyciąć obrazek?

Mam takie oto pytanie. Zrobie sobie screena pulpitu bo wyskakuje mi jakiś błąd i chce to umieścić na forum. I jak z całego screena pulpitu wyciąć np. to okienko błędu ? Bo nie chce zamieszczać całego pulpitu tylko kawałek z tym błędem. Jakim programem to zrobić ?

P.S. Z trym błędem to sytuacja fikcyjna, podałem tylko taki przykład :stuck_out_tongue:

Irfan View 3.97 + spolszczenie

Ja osobiście wycinam normalnie w paincie :stuck_out_tongue:

Zdrówka

ja to robie tak

mam jakis widok do przeslania >>>wciskam na klawie (prt sc)

nastepnie odpalam Painta,po odpaleniu wciskam kombinacje (ctrl v)

i wskakuje caly obraz

nastepnie wybieram u gory kwadracik(zaznacz) zaznaczam co potrzebuje

prawoklik na zaznaczenie>> wytnij otwieram raz jeszcze painta>>>edycja>>>wklej>>>zapisz jako>> i za pomoca

http://imageshack.us/

wysylam na forum :slight_smile:

Zaznacze jeszcze, że zrzuty okien/pulpitu zapisywać najlepiej w formacie .png . Obrazki są o wiele wyraźniejsze i mniej ważą…

To ja zaznacze żeby zapisywać najlepiej w .jpg i w w .gif

Nigdy nie w .png

Napisz jeszcze czemu…

Dzięki, pomogliście mi. zrobiłem tak jak napisał DUCH i musg. Łatwiej moim zdaniem robi się w Paincie :stuck_out_tongue:

Najłatwiej to jest tak:klikam prawym myszy na obrazek który wyskoczył na ekran-naciskam Alt+Print-otwieram Paint-Edycja -wklej imam ten obrazek potem -plik-zapisz jako-i zapisuje w obrazach i mam obrazek.

Klikanie jest zbędne :slight_smile:

Kiedy mamy aktywne okienko które chcemy zrzucić do schowka, wciskamy tylko alt+print scr i potem wklejamy do Painta :slight_smile:

Ponieważ pliki .gif i .jpg szybciej ładuja mi się w przeglądarce z serwera imageshack.us niz pliki .png

A jakiej przeglądarki używasz? Czy to jedyny argument przeciw? Rozumiem, że skoro WSZYSCY siedzący na forum Opery zapisują WSZYSTKIE screeny w formacie .png to WSZYSCY oni robią źle?

a nie wygodniej jest tym programem http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=338&t=76

szybko , łatwo i przyjemnie

pozdrawiam

Przedchwila sciagnalem program i stwierdzilem ze przyspiesaz robienie zrzutow ekranowych o 99% !!

Samo zrobienie zrzutu zajmuje 3sek i dodatkowo auto-zapis !!

Czyli zrzut z ekrany mamy w 5-7sek !!

Dodatkowo duzo opcji !!

Na pewno nie wszyscy bo ja nie, a wszyscy to o ile się nie mylę 100 % prawda ??

Dobrze to może dojdźmy do kompromisu

oraz

.

opery 8.01

Dobra, nie ma sensu najmniejszego spierać sięo takie pierdoły… Z twojego postu wywnioskowałem, że aktywnie uczestniczysz w życiu polskiego forum Opery. W temacie “jak wygląda Twoja Opera” wyjaśnił ktoś, czemu format .png jest lepszy w przypadku screenów pulpitu. A poza tym, skoro ładuje się dłużej, to znaczy, że ma wyższą jakość, czyż nie? :wink: . Kończmy dyskusje, bo nie na temat. Ew. zostaje jeszzce PW… :slight_smile:

Ja polecam SnagIt-a, również pełno opcji, dodatkowo możliwość nagrywania filmików :wink: Co do screenów bez programów to polecam szczerze najprotszy sposób jak opisał musg :smiley:

A żeś sie wysilił :smiley:

Tylko po co tyle kombinacji z zazanaczaniem, wycinaniem innymi programami itp. :?

Zrzut aktywnego okna robimy: prawym Alt i Print Screen, wklejamy zrzut do Painta i zapisujemy jako *.png i po krzyku 8)

dp skrót działa tylko z prawym Altem 8)