Czyszczenie LCD

witam!

mam takie pytanko:

czym czyścicie ekrany LCD :?:

kupiłem sobie środek (gorąco polecany przez pana sprzedawcę) do czyszczenia LCD\TFT, ale jego efektywność jest marna…

na erkanie pozostają chamskie smugi i dostaję szału :!: :!:

macie jakieś własne sposoby na zadbane LCD :roll:

Kolega w laptopie uzywa miekkiej i lekko namoczonej szmateczki do tego ekranu. Sam sie zdziwilem jak to zobaczylem ale rzeczywiscie wyszyscil ladnie erkan. Ja u siebie do ekrany CRT uzywam srodka na bazie alkocholu. Jednak nie wiem dokladnie jak to jest z LCD.

właśnie… do LCD nie wolno stosować żadnych takich spryskiwaczy itp.

Ja czyszczę wilgotną szmatką (koniecznie czystą, a nie taką od scierania kurzu). I czekam aż ekran sam wyschnie.

Dokladnie.

Woda i sciereczka z mikrowlokien i wszystko gra.

Pawek tylko wodą czy coś tam jeszcze dodajesz :lol: na tą ściereczkę :?:

Wprawdzie nie jestem kolega Pawek :lol: ale wiem ze wystarczy sama woda. Dobra, czysta sciereczka + woda i wszystko bedzie dobrze.

no to jeszcze mi powiedzcie jaka to jest:

:wink:

Jakby to powiedziec :lol:

Kolega uzywa sciereczki z mikrowlokien.

To taka sciereczka ze szkutkami malutkim…bo nie wiem jak to inaczej powiedziec :slight_smile: Nie taka gladka jak sa do garkow tylko …no…ze szkutkami :lol:

Naprawde wybaczcie ale nie wiem jak to ujac inaczej w slowa.

z mikrowłókien np z Mediamarkt

wystarczyło:

:wink:

no cóż… zabieram się do wyszukania ściereczki :rotfl:

np to

Sama woda (letnia) :wink:

A ściereczka do kupienia w sklepie optycznym, gdyż jej pierwotne zastosowanie to czyszczenie okularów.

ja kupuje ściereczki z Vobisa. Ściereczka kosztuje 2,50 i starczy na miecha :smiley:

Dokladnie ja roniezr ja polece :wink:

Zwykla woda z kranu na sciereczke, zetrzec monitor i czekac az wyschnie, zero smug :?

waciki kosmetyczne z woda są najlepsze spróbuj

Ja mam ścierki firmy FELLOWES, które podobno są przygotowane specjalnie do laptopów. Zawsze najpierw wycieram matryce laptopa na mokro, a potem miękką irchą wycieram do sucha. Efekt bardzo dobry i trwały, a co ważniejsze na LCD nie osiada wtedy tak dużo kurzu! :slight_smile:

już sprawdziłem… kupiłem ściereczkę u optyka i wyczyściłem letnią wodą :lol:

dzięki za porady (odwdzięczyłem sie stosownie 8) )

Ja używam nawet czystej chusteczki chigienicznej nasączonej czystą wodą z kranu - żadnych płynów ani nic , przecieram, czekam na wychnięcie, żadnych smug. Może być nawet (jeżeli już nie macie żadnej ścierki) papier toaletowy - tylko nie taki “szary” z ząbkami i rowkami, ale np. velvet :D. I wszystko ładnie widać.

po papierze toaletowym zostaja takie male pylki ktore mnie wqrzaja. ja uzywam rowniez sciereczki (takiej od optyka - heh jakby skorzanej) i wody - oczywiscie przygotowanej zeby kamien sie nie osadzal :lol: