Rozdzielenie interneu (problem)

Witam mam internet z polpaku unas w w miescie załozyli internet stały ale mam problem internet sciagam od nich za pomoca antenki i karty bezprzewodowej ale chce udostepnic internet siostrze na dole ma komputer poprzez siec lokalna czyli 2 karty sieciowe lokalne :slight_smile: ale jest problem mam windowsa 2000 professional tak skad mam karte sieciowa i lokalna niestety ale gry udostepnie połaczenie na karcie sieciowej bezprzewodowej zeby miał internet u siosty co internet jest wszystko chodzi na 2 komputerach ale gry komputery pochodza z 2 godzini nie (nieraz newet dzien a czasami co chwile) przerywa mi neta jak jak by mi admin rozłaczył i go góry nie mam internetu i u siosty nie wiem czemu jak wyciagne kabel od sieci lokalnej na 5 góra 10 sekund i włoże spowrotem internet znów jest i tak w kółko czasami to co 3 minuty sie tak robi chciałbym to wreszcie naprawic tylko jak? juz patrzyłem na innej karcie sieciowej to nic nie dało :/nie wiem od czego to zalezy prosze o pomoc bo juz sam nie dam rady :confused: na karcie bezprzewodowej jest IP 172.16.1.21 a na lokalnej po udostepnieniu połaczenia robi sie automatyczne IP 192.168.0.1 i nie wiem co ja mam zrobic bo mi internet rozłancza co chwile czemu tak jest? Prosze o pomoc Pozdrawiam :confused:

Trudno powiedzieć dlaczego tak jest ale możesz zakupić router ze switch’em do sieci bezprzewodowej i problem powninien zniknąć.

Pozdrawiam :okulary:

pomyśle nad tym ale narazie brak funduszy ale moze ktos inny jakos inaczej mi pomoze ?

:? Jeśli masz tp to spytaj się ich 8)

Jeżeli komuter z IP 172.16.1.21 jest udostępniającym, czyli dla tego drugiego jest bramą domyślną, na tym drugim powinieneś mieć IP 172.16.1.xx. Spróboj ustawić ręcznie we właściwościach połączenia.