F-Secure

Witam, zastanawiam sie naz zakupem licencji do jakiegos programu antywirusowego. Wlasnie sobie czytalam topiki na forum, i zauwazylam ze wszedzie pojawiaja sie takie produkty jak Kasperski, Norton, Nod32, i kilka innych bardzo popularnych. Mnie natomiast zainteresowal pordukt F-Secure Anti-Virus Client Security, a ze nie chce kupowac “kota w worku” prosila bym o jakies opinie na jego temat, bo na forum zawiele o nim nie ma… albo ja szukac nie umiem :?

F-Secure to bardzo dobry antywir. Liczy się w czołówce, jednak polecał bym Kasperskiego. Wg mnie jest to najlepszy antywirus na rynku. Nie jest taki drogi a skuteczny.

http://www.kaspersky.pl

Uzywam jescze bo za niedlugo konczy mi sie licencja na Kaspra i bylem z niego zadowolony ale kiedy zaczelem testowac nod32 postanowilem ze to jego kupie i tobie tez bym ci go polecil :wink:

A F-Secure jest jednym zlepszy AV ale nie najlepszym 8)

Przypominam że user pytał o opinie na temat F-Secure.

Dalsze OTy zaliczą kontakt z cyberprzestrzenią :twisted:

Prośba dotyczy opinii o F-Secure, a nie polecenia innych antywirusów :expressionless:

Ja go kiedyś testowałem, lecz jako trial miał wiele ograniczeń… Naomiast w pracy u siebie mamy na każdym komputerze zainstalowany właśnie F-Secure w pełnej wersji i powiem Ci, że nie jest odczuwalna jego obecność, zarówno jeśli chodzi o “zmulanie” sprzętu jak i wirusy :))

Choć są tam dobre kompy, 2x256MB RAM i procesory rzędu AMD 2200+

F-Secure jest na równi z Kaspersky`m, a może nawet go przewyższa :roll:

wyposażony w dwa potężne silniki skanujące, firewalla często aktualizaowany itp. itd. http://www.f-secure.pl/prod.php?nid=13 sam zobacz :slight_smile:

jednak największym atutem jest baza wirusów i dwa siliniki :slight_smile: minusem jest zasobożerność (chociaż chyba mniejsza niż w Kaspersky`m)…

F-Secure jest bardzo dobrym antywirusem :!:

F-Secure jest lepszy od Kaspra dlatego ze ma nietylko jego engine KAV ale takze F-Prot+Safeguard, wiec poco sie tu wogle zastanawiac masz kase kupujesz F-Secure do tego o dziwo majac 3 engine mniej muli i szybciej skanuje HDD dziwne ,ale taki jest fakt

:slight_smile:

tak na marginesie, własnie o tym antyvirze czytałem duzo bardzo dobrych opini, jeszcze tylko powiedzcie czy jest lepszy od nortona? bo jak tak to jak koniec licencji dobiegnie to kupie f secure :slight_smile:

tak ci powiem Norton moze wygrywac wszystkie testy

(chyba wiesz jak jest test robiony najpierw UPDATE i dopiero skan)

ale co ci po antywirze jak ma UPDATE sygnatur baz nawet co 2/3 dzien !!

jak chcesz byc dobrze chroniony na bierzaca UPDATE powinien byc min. 2x dziennie ,a antywir posiadac niezalezne skanery wtedy mozna zapomniec o falszywkach i bledach podczas wykrywania


wykorzystanie produktu Symanteca jako stala ochrona w tle jest w tym przypadku troche nieporozumieniem; nadaje sie on jako skan na zadanie do koszenie bakcylow

Ja testowałem F-secure na p III 733 MHz i 384 RAM i żadnego mulenia. super baza wirusów. dodatkowo jest dodany adaware w wersji pro na spy i adware. jak masz kasę to się nie zastanawiaj

tu masz półroczny trial:

http://esd.element5.com/demoreg.html?pr … nguageid=1

po angielsku.

często się aktualizuje, czasami nawet 3 razy dziennie. F-secure słynie z szybkiego przechwytywania nowych wirów. pierwsi dodali szczepionkę na sassera.

po polsku

nigdy nie używałem tego Av. niektórzy twierdzą że jest dobry a inni są przekonani że jest bardzo cieniutkim. moje zdanie jest podzielone i uważam że jest średnim, ale to tylko moje zdanie :slight_smile:

bartekkozak archeologii tutaj nie uprawiamy.