Konfiguracja sterowników Omega

Witam,

Nie wiem czy ten post powinienem umieścić tutaj (jako prośbę o pomoc) czy w dziale sterowników (bo tego dotyczy pytanie) ale trudno :wink:

Zainstalowałem ostatnią wersję sterowników Omega na potrzeby mojej karty ATI Radeon 9250. Zauważyłem, że pakiet ten zawiera sporo opcji konfiguracynych. Ponieważ absolutnie nie znam się na ustawieniach kart graficznych, chciałbym zapytać kompetentnych osób czy powinienem “jechać” na domyślnych ustawieniach Omegi, czy też może są jakieś opcje, które należałoby zmienić aby usprawnić moją niezbyt przecież wyrafinowaną płytę :frowning:

Zaznaczę, że nie mam żadnych konkretnych problemów z działaniem grafiki a chodzi mi jedynie o jej możliwą optymalizację (np. na potrzeby gier, z których nie korzystam “nałogowo” ale czasami… :wink: )

Myślę, iż nie trzeba nic dodatkowo ustawiać. Do sterowników Omegi dodano niedawno programik ATI Tray Tools, w którym możesz stopniowo podkręcać swą kartę. O podkręcaniu masz TU. Co prawda mowa nie o Twojej karcie, ale podane są przykładowe jednostki, o które możesz podwyższać taktowanie karty.

Przejrzyj także opcje sterowników, jeśli będziesz miał wątpliwości o konkretną funkcję, zapytaj.

Po raz kolejny - dzięki Boczi :slight_smile:

Tak, przejrzałem programik ATI Tray Tools ale na razie nia śmiałem jeszcze nic podkręcać :wink: może po lekturze zaproponowanej przez Ciebie…? Opcje sterowników oczywiście dokładnie sobie przejrzę.

A tak na marginesie to czuję, że kiedyś zgubią mnie te “ciągotki” do grzebania w konfiguracjach programów mawet bez bardzo wyraźnej potrzeby, tylko z ciekawości czy “czegoś nie da się poprawić”.

:wink:

Sdar