Wybór Cyfrówki

Witam wszystkich, mam mały problem.

Unosze sie z zamiarem zakupienia aparatu cyfrowego do1000zł. (a najlepiej taniej)

Niebardzo sie na tym znam (tzn podstawy znam) ale mam swoje typy, was prosiłbym o to byscie wskazali mi najlepszy aparat z pośród czwórki która względnie przypadła mi do gustu :smiley: . Oto ona:

http://www.dve.pl/index.php?s=848&c=9

  • HP PhotoSmart R707 ->

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11821

  • HP PhotoSmart R717 -> (ostatecznosc :wink: )

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17904

Bardzo prosze o porade który jest najlepszy, jakby sie dało to z małym uzasadnieniem. No chyba ze ktos ma swój prywatny typ aparatu do 1000zł to również podawajcie. Dzieki wielkie za pomoc :wink:

Z w/w wybrałbym Canon A510, ale nie słuchaj w pełni mojej sugestii, lepiej byś poczytał najpierw fachowe fora, są tam też linki do specjalistycznych stron o tym.

Poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=24441

Ja bym ci polecil HP PhotoSmart R717.

Jako jedyny z ktorych ma 6.2MP.

Do tego zoom cyfrowy x8.

Ja polecalbym ten aparacik.

Obecnie norma to 5 - 6 MP , a tamte posiadaja zaledwie 3.2MP.

Jednak lepiej zaczerpnac opinii fachowcow najlepiej na jakims forum do tego stworzonym.

Wiesz ale np.

ma zoom optyczny 10razy… i w tym problem ze nie mam na tyle kasy zeby wybrac taki aparat który ma wszystko,

Ps. Boczi dzieki za link, gapa ze mnie ale widzisz ja juz raczej chciałbym tylko z tych4 wybierac, poradników tez sie juz sporo naczytałem poprostu chciałbym wasze odczucia co do tych cyfrówek znać :wink:

osobiście odradzam Ci kupić HP PhotoSmart R717 gdyż moim zdaniem nie bedziesz widział róznicy chodźby w porównaniu z HP PhotoSmart R707

canon albo olympus (lepszy canon)

nad hp wogóle się nie zastanawiaj - sa strasznie awaryjne :

Obejrzłem Twoje “propozycje” i wybieram bramke nr.2 :smiley:

po prostu optyczny zoom, manual, wymiary…

sam od czsu do czsu obsługuje podobną zabawkę i to jest to…

ok ale te 3.2 wystarczają na wydruk w 300dpi 13x17cm z hakiem

a cyfrowemu w takim aparacie bym nie wierzył zbyt, choć zawsze się moge mylić :stuck_out_tongue:

a co do HP to raczej słyszałem że nie bardzo choć jak zwykle są i tacy co są zadowoleni.

Ogólnie to zawsze jest jak z kompem co kupić teraz i co będzie lepsze, kombinujesz a za 2 miesiące i tak już masz “starą technologie”

Witam, nie znam wszystkich danych technicznych tych aparatów ale wybierz ten który ma szklany obiektyw to bardzo ważne dla jakości zdjęc.

Zoom optyczny max 3 razy, ponieważ potem obiektyw staje się bardzo skomplikowany a co za tym idzie przy tanim aparacie będzie pracował bardzo powoli i może być awaryjny.

No i dodatki czyli, tryb makro, redukcja czerwonych oczu.

Pozdrawiam i życze udanych zdjęc.

Zainteresuj sie też aparacikami firmy Samsung.

np takim :

http://www.pixmania.com/pl/pl/114291/ar … .html?rd=1

to zastanów sie jeszcze nadSONY L1

Ja go posiadam od niedawna ale robi świetne zdjęcia :wink: (paramety odnajdziesz na podanej stronie)

Najlepszy będzie Canon PowerShot A510. Canon to dobra i sprawdzona marka.

HP odradzam, firma dobra jest w produkcji sprzętu komputerowego, niestety aparatów dobrych nie robią. Często ulegają awariom.

Bierz Canon PowerShot A510.

-ładny wygląd,

-dobre parametry,

-sprawdzona firma,

-przystępna cena.

HP - kiepska firma jeśli chodzi o aparaty… (jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :wink: )

Tak wielka matryca przydaje się tylko do ogromnych zdjęć.

Standard jakim jest 3,2 MP w zupełności wystarcza (ja mam 2 i też nie narzekam :wink: )

Zoom cyfrowy jest najmniej ważny - liczy się zoom optyczny. Im większy tym lepszy.

Dlatego też nie polecam Ci tego HaPeka

Z tych czterech tylko Olympus lub Canon, ze wskazaniem na pierwszego przeze mnie wymienionego.

Zdecydowanie odradzam hp, znajomy ma i jest niego niezadowolony, często się wiesza, wolno chodzi i zdjęcia wychodzą nie zbyt ładnej jakości.

Polecam Ci Canona, mam aparat tej firmy (A80) już ponad rok i jestem bardzo zadowolony, zresztą nie bedę wymieniał zalet, bo jest ich bardzo dużo :smiley: Co do Olympusa to mojej siostry chłopak ma takiego i szczeże mówiąc przez ten mega zoom jest strasznie ceglasty, jego menu jest okropnie zakręcone, trudno coś znależć, zeby uruchomić jakąś funkcję często potrzebna jest instrukcje, a Canon jest wręcz intuicyjny. Wchodzisz w menu i wiesz wszystko, wszystko widać przez co nie ma mowy o pomyłce, identycznie jest z jego funkcjami fotografowania :wink: Podsumowując, na HP nawet nie patrz, Olympus, bardzo ceglasty i pokręcony, Canon mały, lekki, bardzo prosty w obsłudze z bardzo dobrymi funkcjami 8)

Dzieki piękne wszystkim z porady, upewniliście mnie co kupić, wybrałem Canona, ponieważ jest w przyzwoitej cenie i jakości, jak zresztą sami pisaliście :wink: Jutro ide na zakupy :smiley:

Karty pamięci są tanie tu masz rodzaj karty pasujący do twojego aparaciku. Z doświadczenia wiem, że 128 w zupełności wystarcza, ale jeśli chcesz robić setki fotek to 256 powinna być jak znalazł. Na 128 w najwyższej rozdzielczości wejdzie około 130 fotek :slight_smile:

PS. Polecam firme Kingston, najlepsza na rynku kart pamięciowych :slight_smile:

Właśnie dlatego podoba mi sie że Canon jest tani i w miare dobry, bo dokupie sobie karte, akumulatory z prawdziwego zdarzenia i pokrowiec i mam nadzieje ze nie zbankrutuje :D, dzieki za rady

Radzę kupić, mocny, porządny żeby dobrze chronił aparat przed uszkodzeniami mechanicznymi, dobrze też jak ma więcej kieszeni, zawsze mozna schować jakąs zapasową kartę pamięci, a jeżeli jest większy to i kabelek do komunikacji z kompem. Ja zawsze noszę ze sobą zapasową kartę (32mb) w razie jak bym jakimś cudem zapełnił tamtą :slight_smile: Co do akumulatorów to muszą mieć dużą pojemność, żeby długo aparat żył :wink: Muszę przyznać, że Canon pobiera mało energi, mój jak jestem na wczasach i bardzo często go używam wytrzymuje parę dni, mam ładowarkę i akumulatory Trusta

rownież jestem na kupnie cyfraka, i chyba zdecyduej sie na A510, no chyba ze ma ktoś inna rozsądną opcje ?

W tym przedziale cenowym IMO to najlepszy wybór. :smiley: