Pomoc w gruntownych zmianach na kompie :d

Witam

Jestem na tym forum niedługo, no ale w ciągu tego czasu na moim komppie się dużo zmieniło.

mój komp to tak:

procek duron 750

ram 128sdram pc133

karta graf gf4 mx 440

karta muz Creative SB LIve! Player 1024

no i jakaś badziewna płyta głowna…

no i tak

odkąd miałem neta (2-3 lata) myslałem sobie

eh… IE jest najlepsze, niedawno pokazał siefirefox to wielki szit IE najlepsze itd…

po spędzeniu troche czasu na forum jade na FF

winamp tez najlepszy nic nie ma lepszego

po spędzeni troche czasu na forum jetaudio, a teraz foobar2000

gg da best itd…

teraz konnekt

itd itd to tylko przykładny…

no i tu jest moje pytania mam takie kompa do dupy, win XP pro, włącza mi się 2,5 min, wyłacza 1,5 min

no i o tym temacie głownie chodzi mi o to abyście mi doradzili jakich programów używać, co i jak, bo zabardzo sienie znam, a widząc po niektórych wypowiedziach widać żejesteście profesjonalistami i że jużdługo macie doczynienai z kompami, nie chodzi i o programy jakies takie pierdoły że tak nazwe ale konieczne do dobrego funkcjonowania i korzystania z komputera, co mi radzicie a co odradzacie

wiem że to troche głupio brzmi no ale cóz, chyba tylko Wy mi pomożecie

pzdr Pyra

o co Ci chodzi?

Co mają Ci zapewnic i zaproponowac profesionalisci?

Wal konkretnie :smiley:

no np…

jakie ster do karty graf lepsze ? od producenta czy jakieś te omegi : D

co lepsze do otwarzania, itd takie pierdoły co według was mam zastąpić u siebie żebymi było lepiej ?

ja mam podobnykomp tylko celoren-II 700mhz :slight_smile: , geoforce 2 , muzyczna zaintegrowana z plyta ABit VH6-2

ale Ty masz u siebie bardzo wszystko dobre i nie widze sensu uzupelniania czegos na siłe :slight_smile:

No chyba ,ze chodzi o nabijaczy ,a to zapraszam :slight_smile:

doba

a co z tymi sterami ? które lepsze ?

dobra :slight_smile:

zawsze te ,ktore teraz posiadasz i Cie nie zawodzą :slight_smile:

no ale spotkałem się z opnią że te jakieś stare stery omegi śa bardziej wydajniejsze, a ja lubie pogrwać w gry, nawet bardzo ^^

Te karty pięknie chodzą na sterach do XP 56.72 ( stabilne i najlepsza wydajność) - możesz spróbować na wyższych.

No i powoli zbieraj kase na nowy sprzęt,bo z niego to już dużo nie wyciśniesz.

nie znam się zbyt dobrze na sprzęcie ,ale pomoge Ci troche przyspieszyć włączanie kompa …bo jest zdecydowanie za długie ( u mnie ok 40 sek, Xp prof.)

Myślę, ze powinnienes przeskanować sobie dobrze kompa: na poczatek (np mks z http://www.darmoweprogramy.pl :slight_smile: ) .Do uzupełnienia skanowania polecam także Ad-aware(usuwa komponenty szpiegowskie ). po przeskanowaniu warto wyrzucić z kompa parę zbędnych plików :, (odwiedzanych stron, stare pozostalosci programów itp) - polecam do tego program CCleaner, warto także ręcznie usunąć niektóre niepotrzebne pliki: START, WYSZUKAJ,PLIKI LUB FOLDERY i wpisz : *.tmp;*.temp;*.old;*.bak,;*.chk;*.$$$ -zaznaczasz wszystkie i usuwasz. Pozniej warto abyś uporzadkowal rozmieszczenie danych na dysku(ach)- PROGRAMY , AKCESORIA, NARZ.SYSTEMOWE, DEFRAGMENTATOR DYSKÓW. warto tez abys zobaczył czy przypadkiem w Autostarcie nie ma niepotrzebnych programów ,ktore uruchamiaja sie razem z systemem.

Na koniec proponuje uzyc programu BootVis , ktory sluzy do optymalizacji systemu . Po instalacji w glownym oknie wybierz TRACE , a nastepnie Next Boot + Driver Delays. Pojawi sie okno z prosba o ponowne uruchomienie kompa, po ponownym wlaczniu program powinien uruchomic sie automatycznie (jesli nie to z programu wybieramy skrot Trace _boot+drivers_1_1.bin . Program teraz pokaze nam dane zebrane przy starcie systemu ( uslugi, video, rejestr ,pliki wymiany, sterowniki i dyski), pokazuje ile trwa wybrana operacja. Teraz mozemy wybrac proces optymalizacji systemu . Z menu Trace wybieramy polecenie Optymize system . komp uruchamia sie ponownie - moze to chwilke potrwac . Mam nadzieje, ze skorzystasz z moich rad i uda Ci sie przyspieszyc właczanie kompa :slight_smile: pozdrawiam Krzysztof :slight_smile:

co do uruchamiania: próbowałaś użyć programu microsoft bootvis? Mi on skrócił czas ładowania systemu o połowę ( z ok. 11s. do 5-6s. :D)

Poczytaj równiez porady o optymalizacji systemu na stronie

wiele porad w dymkach itp. itd. centrum zabezpieczeń możesz powyłaczać programamituneup2004 + spolszczenie(niestety wersja trial 30dni). Zdefragmentuj równiez rejestr tym programem - to również wpływa na efektywność pracy. Inne inepotrzebne w systemie opcje powyłączaj programme xpantispy

czyśc rejestr programem jv16 (na vortalu) zdefragmentuj dysk systemowym defragmentatorem (lub diskeeper lite)

IE możesz spokojnie nadal używać. Do muzyk iużywaj jetaudio - mniejsze obciązenie procka.

Masz na komputerze firewalla i antyvira?

Firewalla myslę iż powinnaś mieć systemowego aby strasznie nie obciążać systemu, a antyvira nod32 . Pamiętaj iz nie mając antyvira możesz mieć w systemie wiele badziewi które niepotrzebnie działają w tle zrzerają tylko pamięć i obciązają łącze.

Na razie tyle - jak coś sobie przypomne to napiszę

EDIT:

PS. a najlepiej jak zaopatrzysz się po prostu w lepszy sprzęt - lub inny system (XP najbardziej zrzera zasoby komputera z dostępnych systemów - proponuje Ci windows 2000, lub 98 & 98ME)

defragmentacje robie razna 2 tyodnie

na początku sierpnia powinienem mieć kośc ramu 256 sd ramu

a powoli zaczynam zbierać na nowe części, płyta, zasilacz, procek itd

Hm… jak chcesz zbierac kase na nowego kompa to nie wiem czy jest sens kupowac taki ram (a inny to pewnie nie pasuje)… chociaz jak masz czekac dlugo… Zastanow sie ile bedziesz zbierac kase na nowego kompa… i wtedy podejmij decyzje po do nowych PC to tylko DDR albo DDR2