Obrazowe zaprezentowanie zoom'u optycznego

Od dawna waham się odnośnie zakupu odpowiedniej cyfrówki. Wielu z was posiada taki sprzęt. I tu moja prośba : Chciałbym, aby ktoś z posiadaczy cyfraka zrobił zdjęcie jakiegoś przedmiotu bez zoom’u, następnie drugie zdjęcie z tego samego miejsca, z 3-krotnym optycznym zoom’em. Liczby nie mówią mi zbyt wiele, chciałbym przekonać się w praktyce jakie to jest przybliżenie.

Z góry serdecznie dziękuję.

bezzoomu7xx.th.jpgzoomx33fm.th.jpg

Nie najlepsza jakość bo na szybko robione

Dzięki za chęci, o to mi chodziło.

Poproszę jednak, o zdjęcia z terenu/pleneru, jakiegoś samochodu, albo coś takiego. Oczywiście nie teraz, tylko jutro - w ciągu dnia.

pstrykne rano, jak do tyrki bede wychodził :lol:

wiem ze ma być 3 ale…

masz tak dla porównania :smiley:

http://img309.imageshack.us/my.php?imag … 6973dc.jpg

bez zoomu

http://img309.imageshack.us/my.php?imag … 6989xv.jpg

zoom 10

Ja jutro (jak kto woli dzisiaj) wrzucę kombinację 3 zdjęć tego samego obiektu:

:arrow: 1x

kosz16vp.th.jpg

:arrow: 3x

kosz34vv.th.jpg

:arrow: 12x

kosz126bg.th.jpg

work time :stuck_out_tongue:

normal

normal.jpg

optyczny

optyczny.jpg

cyfrowy

cyfrowy.jpg

deczko ruszone ostatnie, bo zaspany :lol:, a statywu niechcialo mi sie przykręcać :stuck_out_tongue: ale z manuala wszystkie :stuck_out_tongue:

pozdrawiam

fotki ze starego HP720

image000016mp.th.jpg

image000029uw.th.jpg

Dzięki wam wszystkim za odzew i miłe chęci. Bardzo mi to rozjaśniło wiedzę o zoom’ie :smiley:

im większy tym lepszy - jak widzisz

tylko nie daj śię zwieść zoomowi cyfrowemu !!

liczy się tylko optyczny :slight_smile:

Teoretycznie jesli ma sie zoom optyczny to nie powinno byc straty jakosci, pod warunkiem ze zdjecie robi sie nieruszajac aparatem, przy duzym przyblizeniu najlepiej polozyc aparat na czyms stalym gdyz reka zawsze troszke drzy. Zauwazylem to juz po kilku latach ze swim apratem :wink: stary bo stary ale jak sie go do czegos przylozy i jest nieruchomy to zdjecia mam niesamowicie ostre i wyrazne.

max. zoom i opcja sport, też daje możliwośc wykonania ostrego zdjecia :smiley:

Bycmoze, moj aparat jest juz lecimy i az takich fjuczerów :stuck_out_tongue: nie posiada.

Zbych1 za co9 nie masz czrnych paskó na monitorze ja jak awsze robie foty to mam ?

Przy monitorze o odświerzaniu 100Hz, pasów już nie widać.