Znikający dzwięk

Hej mam duży problem tzn gdy np. słucham muzyki czy gram to po jakimś czasie pada głos. Nie wiem co się dzieje. Próbowałem instalować najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej ale to nic nie dało :(. Mój sprzęt to AMD Athlon 1,4 GHz, ABIT KD7-RAID (z zintegrowaną kartą dźwiękową Realtek AC’97 Audio for VIA ® Audio Controller), 256 MB DDR 333, GeForce 2 MX 64 MB, Windows XP+SP2. Proszę o pomoc…

Pada głos - ruchem jednostajnym zanika, czy nagle się urywa?

Wyjmij głośniki i podepnij pod radio i zobacz, czy to czasem nie one

Włóż słuchawki do kompa i zobacz, czy też zaniknie dźwięk

Głos się urywa tak po prostu :frowning: Słuchawki również próbowałem podłaczać bezpośrednio do kompa ale to nic nie dało :frowning:

A żeby głos z powrotem zadziałał muszę urochomić komputer od nowa… ale i tak po chwili pada

Masz jakieś oprogramowanie wspierające tą kartę dźwiękową, czy zainstalowałeś tylko sterowniki? Jaki masz system operacyjny? Od kiedy tak się dzieje (po jakiejś instalacji, nowej grze, czymś specjalnym)?

Ja chyba wiem o co chodzi wejć w panel i dźwieki i tam jest ten kursor daj go na maksa i zobaczysz ze co sekunde będzie się zmniejszał do najciszgo też tak mam dziwny proglem co zobacz czy to to.

Dlatego napisałem, czy się zrywa od razu czy zanika…

Odpowiedz kolego na moje wyższe pytania…

Avance AC’97 Audio to jest chyba to oprogramowanie wspierające. Mój system to Windows XP + SP2. A dzieje się to od początku nawet na czystym Windowsie :frowning:

O ile się nie myle, jest ona zintegrowana z płytą główną…?

I od początku, odkąd masz komputer tak się dzieje?

Możesz spróbować:

Jeśli od początku jest to tem sam sterownik, niedawno zmieniony przez Ciebie, wywal kartę dźwiękową, przeczyść TYM i spróbuj zainstalować te sterowniki:

KLIK

Ale skoro mówisz, że od zawsze (a komputer powinien mieć support na CD dla płyty głównej) podejrzewam, że może to być wada fabryczna…

Tak mam karte zintegrowaną. To zaczeło się dziać niedawno na początku nie było takiego problemu. A Mateo515 nie robi mi się tak że co sekunde zmniejsza się głosność.

Dużym ułatwieniem byłoby, gdybyś powiedział, po jakim wydarzeniu to się stało… Czy instalowałeś sterowniki, czy grę, czy program… Wracałeś do tych sterowników, które Ci działały?

Spóbuj wywalić wszystko i pójść za metodą z mojego poprzedniego posta… Być może coś się popsuło w aplikacji (ją jak masz, też wyrzuć)… Ale przede wszystkim postaraj sobie przypomnieć, po jakim wydarzeniu tak się zaczęło dziać…

mi tez sie tak robi czasem z dzwiekiem tylko ze na w98. Jednak gdy przeinstalowałem winampa windows media playerea i stery do karty dzwiekowej i plyty glownej to wszystko działa. wgraj directx 9.02c albo jakis podobny :DSpróbuj tez przeskanowac kompa jakims programem anty wirusowym i Spy bot Destroy`em. napewno pomoze . daj znac to pomyslimy :smiley:

Wgraj również najnowszego DirectX

Do ściągnięcia TU

Przeczyściłem programem Driver Cleaner 3.3 i zainstalowałem TE sterowniki. Potem DirectX i narazie wszystko jest ok. Dzięki wielkie Squeet :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Mam nadzieję, że będzie dobrze :spoko:

A w razie czego, w DirectX jest wbudowana diagnoza, przede wszystkim dźwięku… Jak coś się sypnie możesz tam zrobić sobie teścik :wink: