Pusty Kat. Prefetch

Wyczyściłem ostatnio katalog “Prefetch” .Minęło kilka dni a on jest ciągle pusty.Co to znaczy ?

Pozdrowienia

a jakim programem go czyściłeś?czy normalnie usunąłęś?

Ręcznie !

a nie grzebałeś czasami w ustawieniach prefetchingu w rejestrze??

bo prawdopodobnie go wyłączyłeś

Ale gdzie mi tam do rejestru …nic nie grzebałem…a jak się toto włącza?

a może jakiegos programu uzyłes do czyszczenia tego co spowodowało właśnie wyłączenie tej opcji :?

jak tak to podaj jego nazwę

Czytamy posty wyżej. :slight_smile:

U mnie jest tak samo – czyściłem ręcznie chyba ze trzy razy a potem jakby się coś samo wyłączyło i teraz zawsze jest pusto. Dodam że na poprzednim systemie (tzn przed formatem ) było tak samo .Nie wiem ale wygląda to jakby system się uczył że jak wywalasz z tamtąd to po trzecim razie już nic nie ładuje do tego folderu… :o :smiley: ale tak na prawdę to niewiem czym to wytłumaczyć … :x

Ja jestem dopiero co po formacie i tak sie stało…nie ma mocnych na taki problem ?

Witam!

Sprawdź w rejestrze czy jest tak jak napiszę poniżej.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\SesionManager\MemoryManagement\PrefetchParameters i z prawej konsoli powinno być wpisane 1.

Jesli nie ma,to zmień i restart komputera.

WIN.XP.SP2.

Temat folderu Prefetch przewija się po tym forum od dłuzszego czasu i zawsze jak na niego trafiam to się dziwię, bo choć w rejestrze mam wszystko powłączane jak trzeba to katalogu Prefetch w moim Windowsie nie ma… Czytałem o tym sporo i kurcze nie wiem czemu go nie moge odpalić. Uruchamia się go jeszcze jakoś inaczej oprócz odpowiednich wpisów w rejestrze (bo te już zrobiłem i nic)?

Pisze tak dla “Potomnych” gdyby ktoś kiedyś miał takie problemy jak ja.Skorzystałem z programu WinASO Registry Optimizer. M.innymi wykrył zmiany w rejestrze /ja ich nie robiłem!!!/ funkcja napraw -zmienił wpis w rejestrze i Prefetch działa…Chyba tak to się odbyło.

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam. :roll: