Zakup laptopa

mam na ten cel przeznaczone 2500zł tylko nie wiem nma co mam zwracać uwage przy wyborze, w sumie dla mnie sie liczy aby laptop miał dobrą baterie gdyż podruż z Żar do Szczecina nie jest krótka :smiley: laptop ma służyć jedynie do pracy 9czytaj pisanie sprawozdań i takie tam pierdoły związane ze studiami) znalazłem nawet dwa dosyc ciekawe zestawy ale nie wiem który z nich byłby lepszy. prosiłbym o ocene tych zestawów i lub ewentulane podanie linków do innych laptopów w cenie do 2500 zł

:arrow: pierwszy laptop

:arrow: drugi laptop

Tego na Celeronie bym nie brał…

a mógłbyś napisać dlaczego w końcu niebede używał tego sprzętu do grania po to mam kompa w domu :smiley:

No ja w poniedziałek zakupiłem laptopa- MAXDATA Eco 4200X Celeron M 1.3 GHz 1 MB cache, 512 MB RAM, 40 GB HDD, DVD-+RW, grafika Intel do 64 MB… z dodatków to ma aż 5 portów USB, FireWire, czytnik kart pamięci… Gratis dostałem torbe, dodatkowo firma MAXDATA dodaje gratis ubezpieczenie laptopa… Dałem za niego równo 2600 zł w jedynym ze sklepów w Krakowie… Bateria nie jest jego mocną stroną raczej, ale ja akurat nie potrzebuje dużej pojemności. Mam też miejsce na Wi Fi, trzeba tylko kupić karte miniPCI i ją wmontować do środka… Generalnie jestem zadowolony… Łanie chodzi. Procesor się raczej nie nagrzewa… Jakbyś miał więcej kasy to kup Pentiuma M (Centrino)

Odpalałem na nim GTA San Andreas, na 800x600x16 i szczegóły Medium chodzi ładnie… :slight_smile:

Pierwszy link nie działa…

Moim zdaniem lepszy jest pierwszy notebook, ze względu na to, że jest sporo lżejszy od drugiego, co ma w podróży jako takie znaczenie. Pierwszy laptop ma także nieco większy monitor :slight_smile: Własności techniczne mają prawie identyczne.

link juz poprawilem :slight_smile:

Z tych dwóch wybrałbym Acera - dlaczego? - bo sam mam laptopa tej firmy (Aspire 1683 Wlmi) i jestem z niego zadowolony, jest dobrze wykonany i wyposażony, jedynym mankamentem jest krotka gwarancja 1 rok, chociaż firma chyba wyszła z założenia że lepiej jest sprzedawać swoje produkty taniej a osoby zainteresowane gwarancja po prostu dokupią ja, bo jest taka możliwość. Co do firm pokroju Maxdata czy Gericom jestem sceptycznie nastawiony, gdyż raczej jakość nie jest ich najmocniejszą stroną. I ostatnie - bateria - szukaj baterii co najmniej 6 komorowych, poza tym niestety bez centrino nie uzyskasz naprawdę długiej żywotności baterii :frowning:

No ja muszę stwierdzić, że jakość wykonania notebooka MAXDATA, tego którego mam jest według mnie dobra… oczywiście to są odczucia po pierwszym tygodniu, jednak jak narazie jestem pozytywnie zaskoczony. No i gwarancja jest na 24 miesiące.

a co powiedcie o takiej specyfikacji znalazlem to w sklepie komputerowym u mnie w miescie, dodam że jest to sprzęt składany przez optimusa

Specyfikacja techniczna

* Procesor:Intel® Celeron® M 340 1,50 GHz

* Chipset płyty:Intel 855GM

* Matryca:15" XGA TFT 1024x768

* Wielkość pamięci notebooka:256 MB DDR

* Dysk twardy:40.00 GB

* Napęd optyczny:COMBO

* Napęd FDD/Flash:Brak

* Karta grafiki:Intel Extreme Graphics 2 64MB

* Karta dzwiękowa:wbudowana 2 kanałowa

* Komunikacja:FM, LAN

* Platforma:326x277x37, 2.9kg

* Złącza:4USB,VGA,PCMCIA,TV

* Gwarancja:2 lata

* Dodatki:S-VIDEO/CINCH NOTEBOOK-TV

do tego koles mi powiedzial ze moge dostac torbe oraz drugą kośc ram 256MB kingston gratis

cena brutto 2599zł

No ja mam praktycznie to samo, tylko 512 MB RAM i nagrywarke DVD… pocztyaj sobie…http://www.maxdata.pl