Podłączanie DVDromu do komputera - problem

No właśnie chce podłączyć DVD no i komunikat podczas startu

!!

Witam

dzieje sie tak dlatego ze na wybranej taśmie (na której masz DVD) nie ma użadzenia na “master” a ty pewnie podłączyłeś DVD na “slave” (nie chodzi tu o zworki tylko o położenie na taśmie, środek taśmy slave, koniec :master) i dlatego pojawia się taki komunikat. Moja rada: Przepnij DVD do ostatniej wtyczki (master) na kablu IDE i zworke daj na cable select i wtedy powinno zatrybić :wink: jesli nie to pisz :wink:

znaczy jak jest kabel

|płyta------------------|1--------|2

to 1 to Master

2 to Slave

czy odwrotnie ??

2 to master a 1 to slave :wink:

to ja z tym kombinowałem na 3 możliwości

jak są zworki

:::

to ja tak kombinowałem

I::

:I:

::I

o co chodzi z cabel select?

nie wiem dokładnie jaki ty masz napęd, jakiej firmy

ale w opise poszukaj cable selekt i tam przestaw zworke. i jak to zrobisz to podłącz DVD do kabla jako master.

A jeszcze jedno do jakiej taśmy IDE podłączasz DVD do primary czy secondary (sprawdz na płycie głównej)

podłączam do secendary

Primary Master - dysk

Primary Slave

Secendary Master

Secendary Slave - napęd

a odtwarzacz jest firmy SAMSUNG

i własnie masz zle bo: na secondary nie masz użądzenia na master:

asz za to na slave:

musisz podłączyc na taśmie secondary

|płyta------------------|1--------|2

do 2ki ten napęd i na zworce pokombinuj na cable select lub master musi być opis na użadzeniu

a jakby juz nic nie działało to podłącz ten DVD jako slave (czyli 1 na taśmie) do kanału primary czyli na tą taśme gdzie masz dysk :wink:

Tak wogole to niektore nagrywarki MUSZA byc jako master wiec bycmoze jesli swoja podlaczyles na slave to sie sypie. Ja mam TDK i pisze na niej ze tylko jako master moze pracowac… nie wiem czamu ale bycmoze z twoja jest podobnie.

Tak. Ja zawsze mastera podłączam bliżej na kablu, ale wątpię, aby to stanowiło jakąś różnicę, gdybym robił odwrotnie. Czyli narysowałeś tak, jak powinno teoretycznie wszystko działać OK.

Tak ale…:

:wink:

Ale moze akurat ten naped tez tak musi… boshe…chyba nie trudno sie domyslic o co mi chodzi.

Widzisz tylko jak podłączasz urządzenie na master a na taśmie jest na slave i do tego NIE masz żadnego urządzenie na master (tym wymuszanym rzez taśmie) to wyskakuje:

Przynajmniej tak samo było na moim biosie… no zobaczymy narazie autor sie nie odzywa

a i jeszcze jedno:

Chyba Ci sie pomyliło bo master z kabla (zworka na cs) znajduje sie pod 2ką a slave pod 1ką czyli odwrotnie :wink:

Wiesz nagrywarki z reguły muszą być na master a jak nie muszą to powinny tam sie znajdować :wink: przepraszam nie zrozumiałem twojej sugestii dotyczącej tej twojej nagrywarki

A tak wogole to dlaczego wlasnie nagrywaki musza byc na master? lepszy transfer jest na master czy co?

M@ster poczytaj, może coś Ci to wyjaśni:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zworka

Po prostu musi być jakaś hierarchia - które urządzenie ma być obługiwane nadrzędnie w pewnych sytuacjach etc. - tak jest też np z dyskami twardymi.

Cos ty, przeciez dysk moze prcowac bez problemu jako slave.

Moze ale nie sam na taśmie tzn bez urządzenia podłączonego na master bo wtedy wyświetla sie ten komunikat :?

Ano tak, jasne. Wiadomo ze aby byl slave musi byc najpierw master :stuck_out_tongue: