Zakup Ramu i nagrywarki DVD

Postanowilem sie dzisiaj wybrac na zakupy-przydalaby sie nowa nagrywarka i troche RAMu…

nagrywarke mam juz upatrzoną http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=2708&katid=11&grupa=106 - chyba, ze polecacie cos lepszego w granicach 200zł …

natomiast nie wiem co z pamiecia RAM… w tej chwili mam 256 MB ( 2x po 128 MB z KINGSTONA )- niestety posiadam tylko dwa sloty ddr :confused:

zastanawiam sie teraz czy moge tak zrobic, ze dokupie sobie 512MB w postaci jednej kosci i polacze to z jedna 128 ( czyli bede miec 128 i 512 ) - a druga 128 sprzedam(najlepiej by było polaczyc te 128 na jedną 256 no, ale raczej nie mam mozliwosci)

co myślicie …

Powinieneś mieć w płycie głównej 3 sloty, także możesz zamontować 2x128MB + 512MB. Jednakowoż, lepiej zamontować tylko 128MB + 512MB ,a pozostąłą sprzedać, bo mołyby być komplikacje.

Co do 512, to polecam tą:

http://allegro.pl/show_item.php?item=60411220

Pamiętaj, że pamięci musza mieć to samo PC.

BTW. Nagrywarka, dobra.

Dołącze sie do tego postu.

Mam płyte główną MSI K7N2-L FSB333 i dwie kostki RAMU po 256 PC2700(333MHz) UNB,firmy AM1.

Chciałbym dokupić JEDNĄ koste ramu 512 by mieć 1G , co mam robić w tej sytuacji??? Kupować TYLKO ram tej samej firmy czy nie???

Już napisałem co jest wymagane.

Firma lepiej, żeby była ta sama, aczkolwiek nie musi.

Najważniejsze jest aby PC było tej samej wartości.

Ok Damian nie denerwuj sie, tylko gdzie ja znajde firme Am1???

Bardzo dobry wybór :smiley:

wcale nie musi byc tej samej wartosci

Szukaj na http://www.allegro.pl

Uważaj sobie jak chcesz…

Jeśli kupi RAMy o różnych PC, pamięci będą nie zsynchronizowane ze sobą przez co ich wydajność będzie niska.

Allegro przeglądałem w pierwszej kolejności NIE MA

Chyba zdecyduje sie na kupno GoodRamów 2x512-dobre i dosyć tanie! !!

Goodramy polskie dobre i nie drogie !!

kurde co tu sie porobilo… :expressionless: a tylko chwile mnie nie bylo …

Złączono Posta : 16.08.2005 (Wto) 13:56

mam 3 sloty ale dwa są ddr , a trzeci sdr :confused: - nie wiem kto cos takiego wymyslił…

to jak moge włozyc 128 i 512??

Tak, ale napisałem co jest warunkiem.

OK dzięki ( a to PC to jest taktowanie czy cos takiego ??)

bo nie muszą ale powinny być i nie będzie probblemu z synchronizacją bo ta o większej częstotliwości poprostu będzie chodziła z taką częstotliwością jaką ma ta druga ( słabsza) i to wszystko.

O dokładaniu pamięci napisano tu mnóstwo postów tylko czytać.

Ale jeszcze parę informacji na ten temat.

Na markowych płytach nie powinno być problemu z dołożeniem modułu pamięci,ale różnie to bywa - czyli loteria.

Kupować pamięci PC3200 CL2 lub CL2.5 najlepiej markowe.

Wskazane aby dokładany moduł miał te same lub zbliżone parametry i był tego samego producenta, aczkolwiek nie jest to zasadą,szybszy moduł dostosuje prędkość do wolniejszego.

To samo jak płyta obsługuje max pamięć PC2700, a kupimy pamięc PC3200 będzie ona pracować jako PC2700.

Na płycie głównej może pracować tylko pamięć SDRAM lub DDRAM,nie można mieszać modułów - czyli np jeden moduł SDRAM i DDRAM.

Problemy

Nieraz występuje potrzeba aktualizacji biosu.

Zmiana zasilacza na mocniejszy.

Konflikt między modułami.

Konflikt między modułami,a płytą główną.

Nieraz trzeba zmienić moduł pamięci na inny.

Należy również dokładnie wyczyśćić sloty pamięci i starą pamięć z kurzu.

Jak płyta nie obsługuje dualu,to najlepiej sprzedać stary moduł i stosować jeden 512 MB lub 1024 MB,wtedy nie występuje konflikt między różnymi modułami pamięci lub pamięciami a płytą.

Bank obsadzać pierwszy,choć nie jest to regułą.

Do Dualu stosować dwa jednakowe moduły o tych samych parametrach i tego samego producenta.

Banki do dualu obsadzać zgodnie ze specyfikacją płyty.

Problem z biosem odpada bo zaktualizowalem go do najnowszego

rowniez zasilacz nie jest problemem Procomp 400W

przepraszam pomylilem tematy