Bios

wie ktoś jak powinien być dobrze ustawiony bios tak żeby było wszystko widac mam 2 cd-romy i dwa dyski

ustaw wszytko na auto to sam wykryje, podepnij dyski do jednej tasmy i cd romy do jednej, no i zworki musza byc ustawiona jak nalezy

pozdrawiam

Do tego sie upewnij, czy oba kanały IDE są włączone. Resztę podał nowy10

Każdy bios płyty ustawia się indywidualnie i nie ma jednej specyfikacji lub recepty na to.

Wszystko zależy od modelu płyty głównej i jej producenta oraz zainstalowanych urządzeń kompa.

Tak więc nikt na to pytanie nie odpowie,obowiązuje metoda prób i błędów lub ustawienia default producenta płyty.

a słyszeliście gdzie w biosie jest taka opcja aby wyłączyć że podczas grania komp się nie restartował jak będzie jakiś błąd :frowning:

Nie wiem czy w biosie jest coś takiego. W windowsie można wyłączyć samoczynny reset kompa podczas jakiejś awarii. Panel Sterowania :arrow: System :arrow: zakładka Zaawansowane :arrow: Uruchamianie i odzyskiwanie :arrow: Ustawienia. I tam w sekcji “Awaria systemu” wyłączasz “Automatycznie uruchom ponownie”. Jeśli komputer Ci się resetuje podczas grania, to gdzieś musi tkwić przyczyna. Wyłączenie automatycznego restartu jest tylko półśrodkiem.

a teraz jak nacisnęłem klawisz ESC w celu wyjścia z gry to pokazał mi się niebieski ekran ale jak na razie zrobiłem tak jak kazał Midgard i gra sie nie zawiesiła może to był rozwiązanie tej sprawy zobaczymy :lol:

Było by super, gdyby to rozwiązywało problem restartowania się kompa :D. Niestety nie rozwiązuje. Restart kompa (podczas grania) może być powodowany kilkoma czynnikami. Może być tak, że zainstalowanie odpowiednich sterowników do karty graficznej rozwiąże problem. Może to być też wina grzania się procesora, uszkodzonej pamięci, wirusa itd. :?