Dwa systemy

Witam

Mam problem, miałem zaisntalowane dwa systemy windows 98 i xp ale na 98 miałem problemy z dźwiękiem i nic nie pomagało więc sformatowałem dysk c: i zainstalowałem jeszcze raz wina 98 ale teraz nie moge przełączać się między systemami, tylko po uruchomieniu komputera od razu wchodzi na 98, czy trzeba teraz też odinstalować xp i zainstalować jeszcze raz czy istnieje coś prostrzego?

Aha xp mam na d: a 98 na c:

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnajdź na dysku D:/ plik boot.ini znień go następująco :

[boot loader]

timeout=3

default=C:\

[operating systems]

C:\="Windows 98"

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect

następnie skopiuj jeszcze ten plik na c:/

jeśli coś nie zadziała polecam włażyć płyte z windowsa XP uruchomić wiersz polecen i wpisać chkdsk

Niestety to nie takie proste.

Patrz tutaj:http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_85163.html

Najlepiej jak zainstalujesz od nowa winxp albo uruchomisz instalacje w trybie naprawy.

Z tego co wiem najlepiej jest instalować zawsze najpierw 98 a później jako 2gi XP…odwrotna kolejność niby uniemożliwia wybór systemu na którym chcemy pracować…

sorry że sie wtrącam ale czy to samo trzeba zrobić jesli sie ma xp i 2000 ja akurat mam 2 windowsy ale nie mam tego problemu tylko chce sie zapytać na przyszłość jak bym miał kiedyś taki problem! :slight_smile:

Lepiej dmuchaj na zimne.

Po co wyprzedzać czas ?

ok może i masz racje! :smiley:

dzięki za rady, widzę, ze nie jest to takie prostę ale będę próbował

Dzięki jeszcze raz

pozdrawiam

uruchom instalatora z płytki WinXp i wybierz profil instalacji 1 i tram wcisnij R (naprawa) wydaj polecenie fixmbr a potem fixboot.

Nie ma wyboru systemu ponieważ win98 nadpisał bootloadeera.

To co napisałem powinno pomóc