Nero + overburning = blad

Mam najnowsze nero reoladed. chcialem nagrac na plyte cd 700mb plik zajmujacy 730mb. Wlaczylem overburning wszystko pieknie. Przy samym komcu wyskoczylo: zapis z predkoscia 24 zakonczony niepowodzeniem. Co sie stalo? Moge jakos plyte odzyskac? I jescze jedno. Czy overburning moze zepsuc nagryware? Gdzie moge znalezc Nero CD-DVD Speed? Bo to podobno sluzy do testow ile moge nadpalic. Czekam na odpowiedzi. Pozdro!

a w jakim formacie masz plik??

Wszystkie programy -> Nero -> Nero Toolkit

Czasem tak bywa; mogłeś ustawić wolniejsze nagrywanie i dać lepszy nośnik do nagrywania. Odzyskać - nie.

Czy może zepsuć nagrywarkę? Raczej nie, chyba, że byś to robił ciągle, to może, coś…

plik w formacie img. jak uzywac tego programuNero CD-DVD Speed?

U mnie było podobnie. Ale pomimo informacji o niepowodzeniu nagrało się z powodzeniem :slight_smile: :?

u mnie jak probuje skopiowac zawartosc z plyty to staje gdzies przy 30 sekundach i pisze zostalo do konca 10s. czekalem z 10 minut i nic i dalejzostalo do konca 10s zostalo do konca 10s

Po prostu odpalasz i sprawdzasz określone parametry.

Chcesz skopiować tą źle nagraną?

A odtwarza się normalnie?

730MB to już całkiem spory overburning płyty 700MB i nie każdy nośnik go wytrzyma (tylko te najlepsze).

Zespsuć trwale nagrywarki nie można.

a pisze w Nero CD-DVD Speed dokladnie ze mozesz nadpalic 30mb np? normalnie sie odtwarza.

ozzi91 nie, takich informacji tam nie uzyskasz. To nie służy do tego.

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=899

730 MB to dla CD 700MB taka górna granica. To overburningu najlepiej używaćnośników wysokiej jakości.

Czyli jest OK i nie ma się czym martwić.

Uzyskasz, boczi

Dodatki|Test przepalania…

A JAK odczytac ile mozna nagrac?