Nokia 6310i - Problem z "łapaniem sieci"

Cześć… :slight_smile: szczególnie dla Łukasza ;)… A tak więc przejdźmy do mojego małego problemu… Dostałam Nokię 6310i 3 letnią… Telefon całkiem fajny tylko że mam mały problem… czasami gubi sieć, a jest w tym dziwna rzecz że w moim drugim telefonie w tej samej sieci “Idea” Zasięg jest… aha no i czasami przy włączaniu telefony pojawia mi się napis “contact serwis” - Wiem co top znaczy, ale dlaczego się pojawia nie mam pojęcia… Z góry dzięki za Pomoc. Pozdrawiam :slight_smile:

Padła końcówka mocy, musisz udać się do serwisu. Koszt naprawy to jakieś 40-50zł

hm… wiesz myślę że masz rację ale czasami po zrestartowaniu telefonu to przemija… i wszystko pięknie chodzi…a tak właściwie mógłbyś wystawić swoją opinię o tym telefonie w zasadzie wszyscy mogli by powiedzieć co o nim sądzą…

P.S. CZy możliwe że by “to” było prawdą ta cena ?? http://www.idea.pl/portal/map/map/corpo … rget=CORPO

Telefon rewelacyjny. Sam takowy miałem przez 2 lata. A rozstałem się z nim… właśnie przez ten sam problem co Ciebie nęka teraz. Z tym że u mnie z czasem telefon przestał się uruchamiać w ogóle. Acha wcześniej od razu zaniosłem go do serwisu, gdzie oczywiście głównym podejrzanym była końcówka mocy. Jednak jej wymiana nie pomogła w niczym.

Wreszcie sprzedałem telefon jako uszkodzony na Allegro za 183 zł :smiley: Choćby ta cena świadczy o tym, że jest to porządne urządzenie.

Oczywiście. Nowy bez simlocka i bez abonamentu tyle właśnie kosztuje. A i z simlockami za tyle widziałem.

Dzieki za radę pawek, czyli lepiej go sprzedać i kupić coś innego ?? tylko jest taki problem że ja go dostałam beż niczego praktycznie tylko sam aparat… tak więc nie wiem czy dałoo by się go sprzedać, na allegro pewnie by poszedł ale ja chciałabym w jakimś skupie czy coś…

W punktach obrotu takimi rzeczami nie otrzymasz wysokiej ceny (w końcu oni muszą to potem z zyskiem sprzedać). Poza tym oni skupują tylko telefon z ładowarką, ew. nawet sam telefon. Rzadko kiedy pytają się o instrukcję, itp. Tyle że przy sprzedaży podpisujesz zaświadczenie, że telefon nie pochodzi z kradzieży i że jesteś jego prawowitym właścicielem. Reasumując - na Allegro IMO osiągniesz wyższą cenę.

Nalepiej to jednak sprawdź, czy to tylko końcówka mocy. Wtedy sprzedasz go jako sprawny za znacznie wyższą cenę.

Ok… dzięki… sam telefon bardzo mi się podoba co prawda niema tylu bajerów ale jest bardzo stylowy… ale jak spprawdzić czy to ta Koncówka mocy ?? iść od serwisu i wymienią oki a jak nmadal bedzie sie to robić ??

Tak, iść do serwisu. Niech wymienią. Jak dalej będzie problem to ja bym odpuścił i sprzedawał. Własne doświadczenie mi to mówi.

ok… a ile może taki zabieg kosztować ?? jak widziałam na google to ceny tych “końcówek do tego etlefonu” są po 20 zł…

I tyle też mnie to kiedyś kosztowało.

PS Tylko niech Ci nie wsadzą podróby końcówki mocy… Powiedz w serwisie, że doskonale wiesz, że są podróbki, a Ty wiesz jaki numer seryjny ma część oryginalna. IMO serwisant nie zaryzykuje “numeru”.

ok a właściwie o co chodzi z tymi podróbkami ?? to jakieś części które śa uszkodzone … ??

NIE. Z początku działają dobrze, ale ich trałość jest gorzej niż mierna. Po paru tygodniach znów będziesz miała ten sam problem.

Ok Rozumiem… Tylko mam pewne obawy, moje dobre wychowanie :wink: raczej nie pozwala mi na takie “hamskie dyktowanie” zasad. to znaczy chodzi mi o to że jak to by wyglądało że idę do serwisanta i mó mówię “jak mi wsadzisz podróbkę to niedożyjesz jutra” trochę się głupio będe czuła

Przecierz to nie końcówka mocy wystarcza softa nowego wgrac koncówka mocy jest dobra poprostu w jakimś podzespole nie ma obiegu i on gubi fabryczne ustawie i dla tego nie działa po jakimś czasie zmieniłem softa w 6610i i mi wszysko chodzi bez zarzutów pozdrawiam