Wyciszenie kompa

Siemka!!

Chce wyciszyć kompa małłym kosztem - nie chxce wydawac kasy na jakieś wiatraczki za 100zł itp Chce to zrobć najlepiej domowymi sposobami.

Głownie chodzi o wyciszenie zasilacza i procesora…tylko jak to zrobic??

A co sadzicie o tw\akim wyciszeniu dysku: powiesić dysk na gumkach - to przeczytałem na innym forum :lol:

W moim przypadku komputer głośno chodził, bo był bardzo mocno zakurzony.

Po wyczyszczeniu sprężarką chodzi cichutko, jak nowy.

Spróbuj :wink:

wszystko czyste jest:D

A z tyłu zasilacza (przy wentylatorze) jaka masz oslonke na wentyl?? Im grubsze sa te arkusze blachy tym wiecej haluasu wytwarzaja… Najlepiej jest wyciac te arkusze i zostawic wiatrak bez oslonki (Po wycieciu oslony trzeba jednak uwazać !!

Dysk twardy mozna polozyc na dole obudowy na jakiejs gąbce. Wtedy dragnia beda tlumione i co za tym idzie komp bedzie duzo cichszy (jednak metoda z gumkami tez moze byc dobra - osobiscie o niej nie slyszlame)

Duże kable ATA nie tylko uniemozliwiaja swobodny przeplyw powietrza ale takze wytwarzaja jakis tam halas Jezeli nie chcesz kupowac nowych kabli zwinietych juz mozna przrobic duzy kabel ATa na wlasnie taki zwijany (powoli i ostroznie rozcinac wzdluz poszczegolnych przewodow - w zaglebieniach i zwiazac je gumka)

Wazne jest tez miec porzadek w obudowie peceta.

To traci gwarancje i koniec …(o ile masz ja jeszcze ? )

Ja bym sie niebawil w takie zeczy …tylko sobie szkod narobisz :?

Gwarancji już nie mam…ale zastanawiałem się nad matami wyyciszającymi już nawet na nie matrzyłem ale na allegro sie nie opyla kupowac a w sklepach budowlanych mozna kupić maty wyciszające ale nie tak jak ja potrzebuje 1,5m*0,5m tylko mozna sobie kupić kilkadziesiąt:D

A gdzie ty tam szkode widzisz?? :? Chyba ze ma w domu jakiegoś szczurka albo mysz ktora biega po domu i ktora moze tam wejsc (lub mlodsze rodzenstwo :twisted: ) Ale jeżeli nie to nie widze przeszkody. Zawsze możesz kupić rownież mniejsza kratke i (mniejsze arkusze blachy a najlepiej gdyby byly to cienkie ale mocne druciki) i przykrecic ja z tylu do zaislacza) A jezeli chodzi o gwarancje nic nei mowil ze nei chce jej starcic… zreszta wycieszanie kompa domowymi sposobami najczesciej wiąze sie z utrata gwarancji :?

Chcialem uswiadomic kolege , niktorzy niewiedza ,ze od tego gwarancja schodzi :?

Moze cos przez przypadek …rozwalic przez takie mody …ale nic niemowie niech robic co chce , ja wyrazilem tylko swoje zdanie :slight_smile:

A myślałem jeszcze nad takim czymś - do obudowy wkładam 2 dodatkowe wiatraczki 0 jeden na dole na bocznej ściance taki co wdmuchuje powietrze a jeden na gorze budowy - on wydmuchuje powietrze a i jeszcze jeden do zasilacza wstawiam po zaaplikowaniu 3 dodatkowych wiatraczków zostawiam je włączone na maźa ale spowalniam za to ten na procesorze i podstawowy na zasilaczu??

PS chce je spowolić z 12V tak do 7V co wy na to

No i jescze postaram sie kupić gdzieś mate wyciszająca i 2 dyski twarde zrobie tak - jeden na samym dole dam połoze go na jakiejś gąbce a 2 zostawie na śróbkach

A i jeszcze czytałem o podkładkach silikonowych na wiatraczki - samemu je można zrobic ?? co wy na to??

Kompa mozna rozwalic tez przez zwykle uztkowanie :? Jezeli decyduje sie na moding to znaczy ze ma o tym jakies pojecie :?

hmm pojęcie to ja mam ale takie małe:P

sadze ze nawet male powinno do tego wystarczyc :wink: W koncu wyciecie tylniego grila to nie operacja wyburzenia wiezowca w centum miasta ;). Tylko pamietaj uwazaj!! aha no i wszytsko robisz na wlasą odpowiedzialnosc :wink:

Ja mam dość głośnego kompa(Pentium 4 2,8GHZ,GeForce 6600GT,wiatraczek na mostku,512 ram i dla za głośno chodził.Więc kupiłem zestaw EE-Sound Padza 60zł i jest to taka mata dźwiękowa którą tniemy na więlkość obudowy a następnie obkleja się nią boki kompa.I świetnie sie spisuje!!Teraz praktycznie wogule nie słychać wiatraczków tylko napędy chodzą głośno(LiteOn CD-RW 52x i LG DVD 48x).Polecam

W przypadku takich mat wzrasta temperatura w srodku PCeta… Być moze wzrosnie do tego stopnia ze bedziesz musial dokupić dodatkowy wentylator…

Gratuluję pomysłowości jak i również niefrasobliwości :roll: :roll: :roll:

chyba sprężonym powietrzem miał na myśli

Pisał o sprężarce. :smiley:

Zreszta mało istotne. :smiley:

A musicie tak ludzi za słowa łapać.

detektyw jakoś bez problemu domyślił się o co mi chodzi.

No bo do czyszczenia użyłem sprężarki.

Sprężone powietrze może wytworzyć także silnie dmuchający człowiek (warunkiem są stalowe płuca) :stuck_out_tongue: