Odtwarzanie filmów DVD

Dobra - od poczatku :

  1. dzisiaj kupiłem nagrywarkę DVD LG GSA 4163B

  2. porzyczyłem od braciszka Matrix-a na DVD

  3. płytkę ładnie czyta ale przy próbie odpalenia filmu pojawia się komunikat (niestety na tym forum nie mozna dawac zalacznikow wiec napisze co sie ukazuje) :

Cannot render video. Please check your graphics drivers and ensure they support the latest version of DirectX.

  1. ogląda ktoś z was filmy dvd na kompie ?? domyślam się ze tam o sterowniki chodzi , a ja nie wiem jakie ?? w ogóle nie mam pojęcia czy jest wymagany jakiś specjalny odtwarzacz do tych filmów ??

dodam tylko ze ta plytka jest orginalna.

ps: mam DirectX 9.0.c więc jeden z najnowszych. Grafikę mam GeForce-FX5200 i dziala bez problemów.

Przejżałem FAQ dotyczace kodeków ale nie znalazlem pelnej odpowiedzi. Mam nadzieje ze ktos pomorze a nie posypią się … na mnie że takich tematów są dziesiątki.

Ściągnij sobie Power DVD !!

I jak by nie działalo to zainstaluj K-lite codec Pack.

Pozdro.

do Power DVD nie trzeba zadnych dodatkowych kodekow (szczegolnie w jakis krowiastych packach… to tak odnosnie tego instalowania do wszystkiego programow… qdlicz pewnie wiesz o co chodzi).

a sam polece darmowe Media player Calssic i JetAudio Basic… sa po polsku i spelniaja dobrze swoja role… tez nie trzeba do nich dodakowch kodekow.

polski media player classic

i jetaudio http://www.jetaudio.com/

Dzięki,mi też się przydało,ten link z Jet Audio Basic nie działa,ale można poszukać w google

No faktycznie Pover DVD mam zainstalowane z plyty ktora dostałem z nagrywarką. I jak uruchomię film przez ten program to idzie :slight_smile: Myślałem , że pójdzie bezpośrednio z menu startowego które mi się pokazywało po włożeniu płyty do czytnika.

Wielkie dz.

NIE CHCE ZAKŁADAC NOWEGO TEMATU WIEC TU NAPISZE BO MOZE KTOS JESZCZE ZAJZY - jak juz pisalem mam karte z fx5200 i sie zastanawiam jak zrobic zebym mogl wlaczyc dziewczynie film na telewizorze (z kompa) a ja w tym czasie bym buszował po necie :slight_smile:

Próbowałem przez dualviev ale na tele mi pokazuje się tylko tlo z pulpitu i nic więcej (był juz taki temat ale autor nie dostal odpowiedzi)

Z nwidi wziąłem najnowsze sterowniki do karty i na klonie mi sie udalo to zrobic :slight_smile: HHHHMMMMM więc do czego służy funkcja DualViev ??

i w zasadzie tak powinno być [sama tapeta z monitora na Tv]

możesz przeciągnąć myszką z monitora na TV

All Player ma naprzykład opcje [fullscreen na monitorze 2]

wtedy film powinien odpalić na TV

A jak w Jet Audio Basic ustawić region ?

region?

a czy czasem tego nie ustawia sie we wlasciwosciach czytnika DVD (i to dostepne masz tylko kilka zmian)?

200508280827098vh.png

a link, ktory podalem do jeet audio dziala.

To jest tak,mam ustawiony region 2,płyty mam kupione u nas w Polsce z gazet,Classic Media Player odtwarza DVD,ale Windows Media Player nie,domyślam się,że potrzebny jest jakiś program z serii DVD Region Free,chodzi o ustawienie programowego odtwarzacza

to nie chodzi raczej o region tylko o sam program… mam dwa kompy… ten z windows xp i najnowszym WMP odtwarza standardowo filmy DVD, a ten z ktorego pisze ma windows 2000 i starsza wersje WMP (najnowsza jaka jest pod ten system) i on nie potrafi odtworzyc DVD.

musze uzywac zewnetrznych programow… i to raczej nie ma nic wspolnego z regionem, bo region 2 to akurat ten nasz.

dvd_regiony.jpg

2. Europa i Bliski Wschód: Republika Południowej Afryki, Japonia, Albania, Andora, Arabia Saudyjska, Arabska Republika Syryjska, Austria, Bahrain, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Egipt, Finlandia, Francja (metropolia), Giblartar, Grecja, Grenlandia, Grecja, Grenlandia, Hiszpania, Holandia, Irak, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Japonia, Jordania, Jugosławia, Jemen, Katar, Kuwejt, Liban, Lichtenstein, Luksemburg, Macedonia, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Oman, Południowa Afryka, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Włochy, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

źródło: divx | dva.pl

MAM jeszcze jeden problem z moim dvd :confused:

Uruchamiam film z Pover DVD ale on strasznie sie tnie i dzwiek trzeszczy :confused: Kompa mam procek athlon2000+(1700) geeforcefx5200 , i 256 ram. Niby pover DVD powinien miec wszystkie wymagane kodeki ale sam juz nie wiem ??

W żadne Nimo codek pack ani k-lite kodeck pack sie juz nie bawie bo tyle razy musialem restartowac przez to kompa ze juz mi sie nie chce.

PS: jeszcze moze ktos mi powie jak przeczyścić rejestr z resztek po starych kodeck packach ktore usówalem z dodaj/usun programy ??

w sumie to nic nie przychodzi mi do glowy (bo pewnie sterowniki do mobo, kart rozszerzen i tp. masz poinstalowane) oprocz wylaczonego DMA dla napedow optycznych.

Ten jeden konkretny, czy wszystkie tak “działają” :?: Bo jeśli to wyjątek to stawiam na winę nośnika (zużycie, jakość).

Ja mam rowniez problem z odtwarzaniem filmow DVD.

Problem polega na tym,iz “tną” mi sie filmy,prawie ze chodza klatkami,jest jakby zwolnione tempo.

Probowalem wileu rzeczy:instalowalem jakies kodeki,otwieralem filmy przez rozne playery i wciaz to samo :frowning: Juz od kilku miesiecy nie ogladam nic na DVD :frowning: POMOCY…

sprawdziles opcje z DMA, o czym napisalem wczesniej?

a gdzie to sie spr.?

No juz jest u mnie GIT :slight_smile: Ja mialem dołączony do nagrywarki Pover DVD 5 i mi się film zacinał (skakał klatka po klatce) ale od kumpla ktory kupił inną nagrywarkę wziąłem Pover DVD 6 i wszystko działa bez najmniejszego problemu.