Da się sformatować NTFS pod DOS'em?

Witam, pytanko mam takie jak w temacie, nawłaziło mi trochę syfa do kompa i chce zrobić format dla świętego spokoju, problem w tym że nie mogę zrobić tego pod DOS’em a bardzo mi zależy na tym formacie, może jakiś programik czy coś? Chiałbym też po zrobieniu nowej instalacji zrobić kopię całej partycji z systemem żeby później zamiast instalować sys na nowo przywrócić poprostu tą pratycję, jaki program jest do tego najlepszy?(dobrze by było żeby był free)

I tym samym zrobisz sobie kopię wirusów i syfu :slight_smile:

Zrób sobie kopię plików na CD lub zrzuć na dysk komuś swoje dokumenty, a dysk sformatuj.

Masz XP , więc wkładasz płytkę do napędu, ustawiasz w BIOS-ie bootowanie z CD, później czekasz aż załaduje się instalator z płytki… Formatujesz partycje i instalujesz :slight_smile:

Gdy masz kilka partycji, to zrzuć pliki na inny niż systemowy i wtedy sformatujesz tylko systemowy i posadzisz windowsa na nowo :slight_smile:

pozostaje format i nowy system i wtedy kopie

bo co chcesz pozniej przywracac? to co teraz masz?

a sformatowac mozna plytke instalacyjna Win Xp z wyborem systemu plikow

pozdrawiam

Chyba wam ta linijka umkneła. No i przede wszystkim jakim programem mam zrobić kopię tej partycji? W instalatorze widnowsa nie można sformatować dysku, można jedynie usunąć partycję i dopiero potem się bawić w robienie nowej a to sie nie opłaca bo za długo trwa

:shock: Od kiedy to :?:

Płatny Norton Ghost na przykład to umożliwia.

pierdu pierdu ty gościu masz kiepskiego kompa jakci długo instaluje :o :o :o

Złączono Posta : 29.08.2005 (Pon) 23:43

u mnie jak robie formata to do 18 min. :smiley: :smiley: :smiley:

Złączono Posta : 29.08.2005 (Pon) 23:44

ze wszystkim :twisted: :twisted: :twisted:

hehe mi to windowsa też w około 20 minut wgrywa, z tym że później trzeba przez dwa dni sterowniki i programy wgrywać i podejrzewam, że kolega właśnie to miał na myśli