Jak powiększyć zdjęcie bez straty jakości?

Jak powiększyć zdjęcie bez straty jakości :?:

Na przyklad jak pomniejszymy zdjecie to jego jakosc jest ok, ale jak powiekszymy obraz staje sie niewyrazny. Czy jest jakis program dzieki ktoremu powiekszymy zdjecie bez straty jakosci :?:

Nie da się niestety…

A tak sie zastanawiam, bo Ty piszesz ze nie nie da, jak to robia w np.fotoJokerze lub innym tego typu zakładzie. Onipowiekszajazdjecia i nie traca najakosci

tak tylko my mówimy teraz o zapisie cyfrowym zdjęcia

a powiększanie zdjęcia w fotolabach - pewnie chodzi ci zdjęcia robione z kliszy :slight_smile:

niestety pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć

A szkoda ze sie nie da powiekszyc. Aja sie tak zastanawiam jak oni to robia w fotolabach

Panowie, niewiele jest rzeczy których się zrobić nie da, a ta akurat się do nich nie zalicza. Tyle, że to drogie rozwiązanie.

16dm.th.jpg

21vx1.th.jpg

Pawek a ja bym chciał mimo wszystko zobaczyć efekt w rzeczywistości (czytaj - pliki)

Nie mam Adobe Photoshopa. Jednak to poważna książka i nie ma powodów by nie wierzyć. Jej autorem jest Scott Kelby - może Ci to coś mówi.

Złączono Posta : 02.09.2005 (Pią) 21:16

Poza tym i tak jakbym zamieścił jakąś fotę to byś zapewne powiedział, że zrobiłem na odwrót. Z wiekszego - mniejsze. Dlatego jeżeli ew. “coś”, to Ty daj jakiś plik, który mam powiększyć - znalazłem demko Adobe Photoshopa.

mówi, mówi :slight_smile:

jestem poprostu ciekaw efektu - nie kwestionuję tego - poprostu jestem ciekaw

To daj jakąś fotę :wink:

nie przesadzaj :stuck_out_tongue:

Przepraszam jak coś Cię dotknęło. Ale jeśli chcesz mieć 100% pewności to daj swoją fotkę.

http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=monczkin

wybieraj :slight_smile:

może być to

http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=690673

Mam swój przykład:

dscn14588yg.th.jpg

A po 4-krotnej operaracji +10%:

dscn145820ek.th.jpg

Ale z chęcią powiększe inne, podsuniete mi zdjęcie.

Złączono Posta : 02.09.2005 (Pią) 21:32

Zaraz powiększę Ogrodzieniec . Byłem tam :smiley:

Złączono Posta : 02.09.2005 (Pią) 21:35

Powiększone 5, czy nawet 6 razy +10%. czyli prawie 2-krotnie.

384771a6fd.th.jpg

Złączono Posta : 02.09.2005 (Pią) 21:37

Krymskie dzieci zaraz też powiększę…

Jednak ja widzę różnice - dość zauważalne.

Przy Ogrodzieńcu na przykład. Na moje oko.

Powiększone grubo ponad 2 razy (9 x +10%).

690673a7nl.th.jpg

Złączono Posta : 02.09.2005 (Pią) 21:41

To zlukaj te dzieci… Spróbuj je powiększyć normalnie dwukrotnie. Wtedy zobaczysz różnicę :slight_smile:

Złączono Posta : 02.09.2005 (Pią) 21:45

PS A zresztą niedawno czytałem, że IrfanView własnie tak powiększa zdjęcia (dodaje kolejne 10% + reszta %). No i stosuje podobny filtr - Lanczos…

Więc w sumie to nie będzie takie drogie… :slight_smile:

Oczywiste i logiczne jest, że nie da się powiększyć obrazu bez utraty jakości. Można jednak zastosować filtr, który zmieni także rozdzielczość, a nie tylko rozmiar, i wtedy skutki zmiany rozmiaru będę mniej widoczne, ale napewno zauważalne.