Wyodrębniamy ścieżkę dźwiękową z plików video

Czasami zdarza się nam, że jesteśmy w posiadaniu jakiegoś pliku video, np. teledysku swojego ulubionego zespołu, itp. Ale nie mamy ochoty, by za każdym razem, gdy chcemy jedynie posłuchać utworu, otwierać cały plik. Przydałoby się coś, co pozwoli nam wyodrębnić samą ścieżkę dźwiękową i to najlepiej, by nie straciła ona w ogóle na jakości. Owszem - bez problemu dokonamy takiej operacji np. w programie Virtual Dub.

  1. LINK DO PROGRAMU - wersja VirtualDubMod 1.5.10.1 All inclusive:

:arrow: KLIK (ok. 1,6 MB)

  1. Otwieramy program (po uprzednim rozpakowaniu).

  2. Z menu Open wybieramy Open video file.

  3. Wskazujemy plik, z którego chcemy wydobyć ścieżkę dźwiękową.

  4. Teraz z menu Streams wybieramy Streams list.

  5. Pokaże nam się okno z dostępnymi ścieżkami - z reguły na liście będzie tylko jedna pozycja.

  6. Teraz jeśli chcemy po prostu wyodrębnić ścieżkę - bez jej jakichkolwiek zmian klikamy Demux i wskazujemy miejsce gdzie ma ona być zapisana.

  7. Klikasz Zapisz i czekasz chwilę.

  8. To wszystko :slight_smile:

Mnie działa ten program… bez problemu… :!: :? Właśnie konwertuję plik, jak za poradą Pawka… Zobaczymy, co z tego będzie…

Przekonwertowałem… i nie wiem czym ten plik otworzyć… :?

W Dziale “Sprawdzone Porady” wszystkie posty

mają być stricte na temat.

Dlatego te posty zostały skasowane

Asterisk

post 2

informacja dla “boczi” i innych lepiej zrobic wszystko tak jak podal “pawek” ale zamiast demux wcisnac “save wav” zapisuje wowczas w wave i nie ma problemu z otwieraniem a takze przypuszczam z pozniejszym ewentualnym przekonwertowaniem na inny format. Pozdrawiam!

post 2

aha i jeszcze informacja dla zainteresowanych program proponuje sciagac z innej strony ja np sciagnalem stad http://www.komputerswiat.pl/include/dow … tualDubMod

Do czego masz opcję zmień ??

UpDate:

fiesta