Usuwanie folderów

Witam. Mam problem, a mianowicie ostatnio po spięciu w komputerze straciłem dane z partycji d.Niby udało się wszystko odzyskać, ale dopiero teraz zauważyłem, że niektóre foldery są puste i do tego nie można ich nawet usunąć. Pojawia się taki komunikat.

Próbowałem usunąć je w trybie awaryjnym, ale nie dało rady. Są jakieś inne opcje?

Pozdrawiam

Kumpel miał kiedyś taki problem w windows Millenium.

Tzn. po uruchomieniu kompa, przed załadowaniem się pulpitu wyskakiwało takie okienko.

Niestety nie udało się nam tego rozwiązać więc zrobiliśmy formata i wgraliśmy XP’ka. Możesz spróbować z przywracaniem systemu.

spróbuj zapuścić scandiska. Może to jakieś błędy :?

Robię scan diska? Później napiszę co i jak?

Czy defragmentacja ewentualnie też coś może dać?

Nie defragmentacja nic nie da :frowning:

start =>> uruchom CMD

rd /s /q C:\sciezka

Dokąłdanie jeżeli już: W TRYBIE AWARYJNYM uruchamiasz linię komend Start >>> Uruchm >>> cmd i wklepujesz:

RD /S /Q "C:\lokalizacja tego folderu - pełna ścieżka"

Ok, foldery zniknęły. Ale teraz zastanawia mnie taka sprawa.

clipboard012ur.th.jpg

Po lewej mamy pojemność wszystkich folderów po ich zaznaczeniu i kliknięciu na właściwości. Po prawej mamy pojemność dysku d: po kliknięciu na jego właściwości. Skąd różnica prawie 10GB? :o

A co z folderami ukrytymi?

Też je zaznaczyłeś?

Odpal Nero i zrób podgląd partycji D,czy czegoś jeszcze nie ma na tej parycji i zobacz ile ma faktycznie ten folder.

Odpal chkdsk d: /p /r , ale po zabootowaniu kompa z płyty XP i konsola R . Po chkdsk, d:,p - spacja.

Unlocker 1.7.1

Rozszerzenie eksploratora, dodaje opcję w menu kontekstowym pliku i folderu. Pozwala na usunięcie, przesunięcie, zmianę nazwy plików i folderów gdy dostęp do nich jest zabroniony (np. plik jest używany przez jakiś proces).

Poprostu prawoklik na niesforny folder “unlocker” i po klopocie. Szybsza metoda…

Sprawa wygląda teraz dość dziwnie. Co jakiś czas przy zapisywaniu czegokolwiek na partycji d: pojawia się jakiś tam błąd. A by go usunąć muszę zrobić scan diska. Po tej operacji niby jest ok, ale okazuję się, że wszystkie dane, które usunąłem wciąż zajmują miejsce na dysku. Po jakimś czasie pojawia się katalog o atrybucie ukrytym, ma on nazwę FOUND.00. Okazuje się, że są w nim te pliki, które usuwałem, z tym że mają pozmieniane nazwy i są bez rozszerzenia. Wtedy mogę je usunąć i jest ok, ale po tygodniu sytuacja się powtarza i tak w koło. Ma cie jakieś teorie co to może być? Może format partycji d: coś pomoże?

Dziś pytanie, dziś odpowiedź. Spróbuj możliwe że to będzie skuteczne.

Gdzie w Nero jest taka opcja?

Zrobiłem format, dysk jest całkowicie pusty a pokazuję zajęte 7 GB :evil:

Ściągnij partycję, załóż ją ponownie.