Zestaw głośników problem!

właśnie kupiłem sobie zestaw głośników do komputera suboofer + 5 glosników-niestety dziala tylko wyżej wymieniony suboofer i tylko 2 z głośników:( wszystko podłączyłem jak trzeba…tak myśle… może moja płyta główna nie radzi sobie???ESC K7S5A-biedna troche jest jak by nie bylo…karta dżwiękowa zintegrowana-może trzeba coś w windzie ustawić ???help wszelkie rady mile widziane! !!

We właściwościach karty audio sprawdzałeś wszystkie ustawienia?

znaczy sie gdzie i co tam sprawdzic

Menedżer urządzeń. I zobacz, czy masz coś takiego jak dźwięk 3D i dźwięk pozycyjny. I sprawdź podłączenie tych głośników.

Ale przecież karta dźwiękowa na tej płycie nie obsługuje głośników 5.1

Masz tam tylko 3 gniazda - mikrofon, głośniki stereo i trzecie…

…które nigdy nie pamiętam do czego służy, bo się go raczej nie używa :wink:

k7s5a-labelled.jpg

aha no to by bylo na tyle… moge to tego badziewia wlozyc jakas karte dzwiekowa??? albo jaka plyte glówna byscie zaproponowali niedroga…

Złączono Posta : 05.10.2005 (Sro) 14:39

panowie napiszcie co byscie zrobili-bo zestawik jest fajny dalem za niego w promocji 110 zl ze 180- wiec nie chce go oddawać-licze na was bo ja nie mam niestety niezbednego doswiadczenia:( teraz jade do panny :slight_smile: milego dzionka

Podaj maksymalną kwotę jaką możesz przeznaczyć na zakup karty/płyty.

Zastanów się nad tą kartą:

:arrow: Sound Blaster Live 24bit OEM

Ale jaka to płyta jest dokładnie, bo to że ma tylko 3 wyjścia (to trzecie jest z reguły line-in) to wcale nie znaczy, że nie obsługuje 5.1

Płyta dokładnie:

Masz ją na zdjęciu w moim poprzednim poście… :roll:

to znaczy moge w ta plyte wlozyc karte dzwiekowa??? a plyta to pod durona tak ze 180 zloty bym mial na maxa:(

Ta płyta ma zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek AC97 też mam taki dźwięk na płycie.

Kiedyś już pisałem, jak poprawnie podłączyć głośniki 5.1 do tej włąsnie zintegrowanej karty dźwiękowej.

Napisałem to dokładnie w TYM temacie

Szukajka nie gryzie!

Po podłączeniu kabelków i zainstalowaniu sterowników należy otworzyć program “AC97 Audio Configuration” aby to zrobić klikamy na iknkę “Sound Effect” w trayu

niestety u mnie nie ma niczego takiego-chyba sie nie da nic z tym wszystkim zrobic:((((((((((((((((((((((((((

Ustawienia - panel sterowania - dźwięki i urządzenia audio

1 ustawienia głośników - zaawansowane - ustawienia głośników

wybierz 5+1

2 głośność urządzenia - zaawansowane

  • w opciach - właściwości odchacz wszyskie głośniki i interesujące

cie wejścia.

  • w ustawieniach zawansowanych pod suwakami zaznacz wszystkie

możliwośi

Podłącz głośniki

1 przód wyjście audio

2 tył wejście audio

3 front i niskotonowy we mikrofonowe

Może się nigdzie nie pomyliłem .

A co powiecie na to?

Kupiłem kompa z 8mio kanałową kartą dźwiękową zintegrowaną z płytą główną. Mam głośniki 2.1 i jak podłączę je jako front l/r to sub strasznie słabo działa. Jak w ustawieniach 3D audio ustawiam na jeden jack front l/r a drugi jako sub to te przednie wysokotonowe głośniki grają bardzo słabo (logiczne, bo nie idą przez wzmacniacz). Efekt tego taki że podłączyłem głośniki przez gniazdo słuchawkowe :lol: a i tak bas nie powala na ziemię jak było w przypadku zwykłej karty stereo…

Można coś z tym zrobić? Bo narazie się spłukałem na kompa i nie mam kasy na głośniki 5.1