Problem z drukowaniem :[

Witam. Otóż po przeinstalowaniu windowsa 98SE zainstalowałem drukarke HP DeskJet 840C zainstalowałem sterownki i jak chce cos wydrukować to drukarka w ogóle nieodpowiada :frowning: Co może być tego przyczyną??

A jak drukarka podpięta przez LPT czy USB.

Menadzer urządzeń i sprawdź czy porty LPT i USB(sprawdź dodatkowo na innym urządzeniu USB) działają prawidłowo.

Czy komp wykrył nowe urządzenie - drukarkę.

Kabel sygnałowy podmień

Sprawdź drukarkę na innym kompie.

Odinstaluj oprogramownie i stery drukarki(użyj deinstalatora z płyty CD HP) - folder drukarek ma być czysty,sprawdź wszystko i zainstaluj ponownie.

Drukarka nadal ni ed ziała. I jak chce drukować to myszka zacine się niemiłosiernie, tak jakby system zaczynał się zacinać. Co amm robić żebym m u gł drukować?

A zrobiłeś co pisałem i w ogóle co w temacie robiłeś, aby to usprawnić.

Czy drukarka na innym kompie sprawdzona i sprawna.

Tak. sprawdzałem na dr ó gim kompie, drukarka działa. A ja jak chce coś wydrukować to dzieje się to co opisałem wyżej, jakby komputer się cioł.

A drukarke mam HP DeskJet 840C

A co się dzieje jak to robiłeś.

Jeśli drukarka sprawna,kabel sprawny(dalej nie wiem czy LPT,USB),czy port sprawny(nie wiem czy LPT,USB),sterownik oryginał dobry na CD lub ściągnij nowy ze strony HP to musi działać.

Jakie komunikaty podaje,czy drukarka się zainstalowała prawidłowo,czy drukuje stronę testową - nic nie wiadomo.

http://www.hp.pl

Drukarka podpięta przez port LPT

Tak. Na 100%

Sterownika z płyty niemoge zainstalować bo po włożeniu płyty płyta w napędzie czyta i nieczyta (chyba jest za bardzo porysowana). Więc ściągnełem sterwoniki z internetu.

Gdy pisze czy wydrukować strone testową klikam tak, nastepnie strona powinna się drukować a drukarka nic nierobi, niedrukuje się i później pyta mnie windows że strono została już wydrukowana :?

A jak chce coś wydrukować np. z WordPada to komputer zaczyna się zacinać :-x

Jakie to sterowniki, skąd je ściągałeś??

Spróbuj tych ze strony producenta:

Sterowniki HP 840C

A jak sprawdziłeś że port LPT jest sprawny.

Czy w biosie coś zmieniałeś w opcjach portu LPT - ustaw na auto.normal lub SPP,ECP.Zapisz bios Save.

Co pokazuje menadzer urządzeń w porcie LPT.

Czy kabel LPT sprawny,podmieniłeś na inny.

Sciągnij ten ster, a tamten odinstaluj dokładnie, folder drukarek ma być czysty - ważne,czyli nie zainstalowana żadna drukarka ,restart kompa i zainstaluj ten ster.

TEN

OK. DRUKARKA JUŻ DZIAŁA. Było tylko trzeba zresetować kompa