Ktory firewall najlepszy

Testy Zapór Ogniowych - w okno Wyszukiwanie wpisz Firewall

Outpost :D/ sam uzywam i jestem zadowolony :]

Timi nie krzycz !!

Nie pisz dużymi literami bo wygląda to ze tu sie wydzierasz :twisted: :twisted: :twisted:

Moim zdaniem najlepsze są z rodziny nortona

Odpowiedź na Twoje pytanie nie jest zbyt prosta - każdy ma swój ulubiony, najlepszy. Możesz pooglądać różnorodne testy ale i one nie dadzą jednoznacznej odpowiedzi. Dobry Firewall to taki, który będziesz w stanie “oswoić”. Lepszy dobrze skonfigurowany “pierwszy lepszy” niż żaden lub źle skonfigurowany “Nr 1”. Na poczatek pobaw się tymi, które mówią po polsku. Są to m.in. Kerio PF, Norton, Zone Alarm (tu musisz osobno zainstalować plik językowy) czy wspomniany Outpost. Jest też kilka innych. Z outpost możesz miec problemy jesli masz dostep przez LAN niektóre strony, np dobreprogramy.pl wymagaja dodatkowej konfiguracji i tu możesz się zgubić. Podobnie jest z Nortonem - sprawdziłem osobiście oba. Kiedy bawiłem sie modemem to miałem Outpost Free i było OK. Norton jest jak dla mnie przekombinowany. Programy z cyklu “instaluj i łącz” to Kerio i Zone. Do Zone potrzebny jest dodatkowy plik językowy (nie znalazłem do najnowszych wersji). Dlatego na początek polecam Kerio 4.0.16. Jest po polsku. Przez 30 dni działa w wersji pełnaj następnie zostają wyłączone pewne funkcje (bez których można żyć). Zainstaluj, poczuj sie bezpieczniej. Może z czasem znajdziesz coś lepszego. Pozdrawiam. Nie zniechęcaj się do zadawania pytań! Jurek.

PS. Oczywiście Outpost jest OK używałem go przez około 2 lata i byłem bardzo zadowolony. Zmieniłem dopiero przy stałym dostępie (LAN) w związku z problemami ze zdefiniowaniem IP i DSN w niektórych (nielicznych lecz istotnych) przypadkach.

PS. 2 Możesz pobawić się także naszym rodzimym Fryderykiem.

Jurek.S ma zdecydowanie rację. Wybór firewall’a odpowiedniego dla siebie jest trudny, ba!, bardzo trudny. Niektóre są małe i zarazem przyjazne w obsłudze, ale to wiąże się z ich małą funkcjonalnością i średnią skutecznością działania. Inne charakteryzują się skomplikowanym interfejsem i sporym zapotrzebowaniem na na pamięć RAM. Tutaj przychodzi mi na myśl Norton Personal Firewall 2004. Jednakże ten własnie kojarzy mi się z firewall’em należacym do klasy wyższej. Spora skuteczność działania, wykrywanie pochodzenia “napastnika internetowego” (konieczny aplet JAVA) i wiele, wiele przydatnych funkcji. Warto również podkreślić, że Norton Personal Firewall ma bardzo skuteczne blokowanie reklam itp., czym niestety nie mogą się pochwalić konkurenci z branży. Co ważne również jest on włąściewie bezobsługowy - sam osobiście nic przy nim nie majstrowałem i chroni mi b. dobrze. Z innych propozycji szczególnie polecam Kerio bądź produkt Kaspersky’iego. Ich wadą jest natomiast natrętne monitowanie o zezwolenia wyjścia/wejścia programów do/z sieci. Z jednej strony daje to możliwośźć pełnej kontroli nad komputerem, z drugiej zaś może denerwować, bądź też wręcz przestaryć niedoświadczonego użytkownika. Podsumowując, Norton Personal Firewall 2004 najlepszy dla ludzi ceniących bezobsługowość, ciekawy interfejs, mających dobry komputer i zasobny portfel, a jednocześnie troszczących się o innych współużytkowników komputera. Kerio dla wszystkich ze względu na prawie darmowe działanie… Kaspersky dla koneserów…

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

ja uzywam Kerio i nie narzekam,dla nie wymagajacych wystarczajacy,i powiedzmy sobie odrazu,ze jesli ktos ma ci sie “władować” do kompa to tylko profesjonalista,i on ci szkód nie narobi,gorzej jak to jest jakis ewidentyn palant który ma ci zamiar nabroic czyli pousuwac z dysku i inne rzeczy,normalni hackerzy tego nie robią !!

do do Outpost firewall to już pisałem tu : http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=firewall

:slight_smile:

Używam NIS, jest b. dobry, niestety płątny.