Skaczące filmy DVD

Witam,

Mam niewielki, ale trochę uciążliwy problem z odtwarzaniem filmów DVD.

Kupiłem sobie odtwarzacz Creativa 8x. Mam komputer AMD K6-III 450 MHz z

128 Ram i kartę graficzną GeForce 440MX. Załatwiłem kilka programów (w

wersji trial) do odtwarzania i darmowe kodeki (w tym AC3 Filter) i spróbowałem. Playery to między innymi: Maximus

DVD, Power DVD (3, 4 XP, 5.0), WinDVD, DVD Platinum 5.0, itd. Jednak filmy

mi skaczą, nie są odtwarzane płynnie. Proszę zatem o poradę, jak sobie

z tym poradzić. Bo skoro filmy są odtwarzane, to rozumiem, że player i

kodek są zintegrowane. Skąd więc to skakanie? Aha, tryb DMA również

włączyłem. Jeśli to możliwe, bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil Janus

Powodem i jest słaby procek i mało RAM’u.

Przy tych parametrach tak będzie.

Pozdrawiam 8)

Sprawdz u kogoś tego Creativa może być już mocno wyeksploatowany, u mnie chodzą calkiem ładnie na gorszym sprzęcie

Celeron 400Mhz

128 Ramu

grafika RegeII 4Mb

DVD Hitashi x4

Power DVD 4 na 5-tce znacznie gorzej

RAMu jest wystarczająca ilość problem leży raczej na linii procesor i karta graficzna. Gdybyś miał kartę ze sprzętowym wspomaganiem odtwarzania DVD (dekompresji MPEG), co oferują karty ATI to procesor ten prawdopodobnie w zupełności by wystarczył. Odtwarzałem kiedyś na komputerze z AMD K6-II 350 MHz i kartą ATI Rage Pro 8MB AGP i wszystko chodziło OK.

cytat z artykułu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=4

W przypadku gdy karta nie wspomaga sprzętowo dekompresji MPEG (lub wspomaga ją tylko częściowo), funkcje te realizowane są przez procesor, który w Twoim wypadku jest niestety dość słaby.

Chodzą właśnie dlatego dobrze, bo Twoja karta ATI Rage II realizuje sprzętowo funkcje dekompresji MPEG.

Dużo zależy od procka , mnie filmy DVD chodziły płynnie na Pentium 2 , na 333 Mhz. Trochę się wtedy namęczyłem żeby dobrać programy które dodatkowo nie obciążały procesora i skonfigurować je.

Vojt!

Więc napisz jakie to programy! !!

Chyba będę jednak musiał dokupić sprzętowy dekoder, np. taki Dxr2 Creativa nie jest drogi. Ale mam znowu pytanie czy chodzi on bez problemu pod Windowsem Millenium?

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

U mnie też nie było z tym najlepiej gdy miałem Celeron - 366 MHz…

i Creative DVD :(. Niestety procesor był do wymiany jak chciałbym coś oglądać na DVD bo z VCD nie było problemów. Choć gdy tak jak moi przedmówcy znalazłem odpwiedni program, który nie zamulał procka było wszystko O.K. Ale najlepiej jak masz możliwość ulepszyc komp. Ja tak zrobiłem teraz mam Intel Pentium 4 3.0 GHz :stuck_out_tongue:

Nie wszystkich stać na P4. Satysfakcja jest jak się samemu do czegoś dojdzie na gorszym sprzęcie. Nabyta wiedza w praktyce jest niezbędna. A kupić coś co z założenia musi działać to każdy głupi potrafi.

Narka.

Brak komentarza… :evil: (patrz pierwszy cytat) :-x