Otwórz za pomocą... popsute

Od jakiegoś czasu, gdy chcę wybrać program do otwarcia pliku, korzystając z menu kontekstowego powstaje takowy błąd;

Przy naduszeniu na “Wybierz program” otwiera się od razu notatnik i trwa otwieranie pliku w notatniku.

Jak przywrócić poprzedni stan rzeczy, by pojawiało się okno wyboru programu.

Wszystkich tych, którzy znają odpowiedź na mój problem, bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

poczytaj -> klik

Antharas Tam nie ma słowa o moim problemie :frowning:

Z Menu na górze eksploratora Windows wybierz Narzędzia -> Opcje folderów -> Typy plików

Następnie odnajdź tam rozszerzenie tego pliku, z którym masz problem i wybierz “usuń”. Dajesz OK i teraz powinnaś mieć spowrotem do wyboru program (menu kontekstowe -> Wybierz Program), którym będziesz mogła otworzyć tego typu plik.

Ojjj chyba źle to wytłumaczyłam

Ja nie mam problemu z konkretnym typem pliku. Mój problem polega na tym, że jak naduszę polecenie “Wybierz program” to zamiast okna wyboru programu otwiera się notatnik, w którym widać podgląd pliku, który wybrałam.

na razie tu coś znalazłem -> link

dobrze opisałaś, tylko my źle przeczytaliśmy :stuck_out_tongue:


a tu po angielsku chyba coś o tym jest - dokładnie w sekcji “Resort to Regedit”, ale w grzebaniu w rejestrze windows nie mam doświadczenia za bardzo, więc się nie podejmuję tego :stuck_out_tongue:

W tym temacie Słonik ma identyczny problem co ja, też odinstalowałam Qiuck Tima, a na jego miejsce zainstalowałam QuickTime Alternative i chyba od tamtej pory powstała ten problem. Tam też nie podano żadnego rozwiązania.