Zmiana NTFS na FAT32

mam dwie partycje po 32,5 GB na NTFS pod Windowsem XP i chciałbym je przerobić na FAT32 !

czy jest możliwość taka ? oczywiście bez utraty danych 8)

Tylko programy np PM 8.0 lub wyżej pełna wersja.

Ale przed zabawą zrób kopie danych.

kurna, nie bawiłem sie tym programem, a inaczej nie da rady ?

Da sie inaczej ale musisz sformatowac dysk,a tego chyba niechcesz

Programik jest prosty w obsłudze. :slight_smile:

Ale płatny

Jeśli mam polecić to ten.

Choć aby go bezpiecznie używać trzeba go w miarę znać.

Lub

Zgrać dane i formacik na FAT32 i masz.

akurat nie mam jak zgrać, 60 GB danych, kit, będe jechał na NTFS ;]

Wersje demo mozna pobrać z Vortalu. Nim nic nie namiesza, bo program faktycznych zmian nie wprowadza.

Witam.

Jest jeszcze Paragon Partition Manager ale nie chcę się wypowiedzieć co do utraty danych. Program darmowy był w jednym z numerów Eksperta. Jeśli Cię interesuje to poszukam.

Pozdrawiam : Marian

chciałbym coś na serio prostego, choćby komende jakaś “convert” bo słyszałem o takiej, a nie chce ryzykować utraty danych :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=convert

doczytałem, że za pomocą polecenia conert można tylko z FAT32 na NTFS, czyli pozostaje opcja PM 8, ale jest płatny :?

Witam.

Komputer Świat EKSPERT Nr 2/2005 - Paragon Partition Manager 6.0

Cena - ok.10 zł

Sprawdziłem : jest możliwość konwersji. Nie próbowałem ale komunikaty przy wyborze konwersji nic nie mówią o utracie danych. Tak więc można spróbować np. poprzez utworzenie niewielkiej nowej partycji i wklejeniu tam kilku plików i przeprowadzić konwersję.

Natomiast i tak bym radził jak Koledzy ażeby zrobić kopię zapasową najważniejszych rzeczy. Wiem piszesz, że 60 GB danych no ale cóż można to np. częściowo zgrać z kompresją na płytki DVD.

Pozdrawiam : Marian