Brak przeźroczystego tła pod ikonami pulpitu

Witam wszystkich, zauważyłem, że podobne problemy już się zdarzały ale mimo to pisze ten temat, bo mój jest odrobinę inny. W innych postach środki zaradcze w postaci zaznacenia “Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu” czy też odznaczenie “zablokuj elementy pulpitu” nie działa. Nie tylko nie ma przeźroczystego tła pod napisami ikon ale także pod samymi ikonami, sa one jakby obramowane tłem z opcji “wygląd” pulpitu. Gdy wyłacze Active Desktop to jest ok ale wted nie mogę zmieniac tapety na ine pliki tylko na *.bmp, denerwuje mnie to strasznie, prosze o pomoc. Nie chę rad w postaci użyj programu do tweakowania, bo ten syf tu nic nie zrobi tylko system zaśmeici . Jeszcze raz proszę o pomoc !!

prawy klik na Pulpit >>> Właściwości >>> Ustawienia >>> Głębię 32 bit zmienić na 16 i zatwierdzić >>> przeczekać >>> z powrotem dać na 32 i zatwierdzić >>> reset kompa

niestety to nie działa, gdyby to było takie proste to bym tego na forum nie pisał, podejrzewam zę to tylko w rejestrze da się zrobić

Złączono Posta : 30.10.2005 (Nie) 12:49

poza tym bez Activ Desktop-a jest wszystko ok wiec to nie wina wyświetlania koloru

Zenek Rolnik czy Ty wiesz co to oznacza czytanie ze zrozumieniem :? :? :?

Może zamiast latać po całym forum i pisać gdzie popadnie i co popadnie zajmiesz się uważnym czytaniem postów ??

OT :arrow: Śmietnik

Następne zostaną odpowiednio wynagrodzone :!: :!: :!:

Miałem identyczny problem, rozwiązałem go mianowicie tak:

prawo klik na pulpit->zakładka pulipt -> dostosuj pulpit->zakładka sieć Web i tam wyczyściłem wszystko, pozostała tylko odznaczona “Moja bieżąca strona główna”

dzięki za odpowiedzi ale to tez nie działa, mam ten sam problemik nawet jak w tej samej zakładce odznaczę “zablokój elementy pulpitu”

Złączono Posta : 30.10.2005 (Nie) 15:29

Poza tym przypominam, że jak wyłacze Activ Desktop to wszystko jest ok, pulpit wygląda lux, szkopuł w tym, że wtedy nie mogę zmieniać tapety we własciwościach ekranu na inne pliki niż *.bmp

Archangel_ks poczytaj jeszcze to

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=43337

Dzięki Góralu , tego mi było trzeba , wiedziałem ze to rejestr, masz u mnie browara :wink: !!