Ikony - tło na tekście

Cześć. Dzisiaj mój brachol mi weszedł na moje konto w XP Professional i coś mi zmienił dupek, że teraz nazwy ikon są na tle, a przedtem nie było żadnego tła, wiem jak zminić tło, ale nie mogę skasować. Jak to sie kasuje?

Moj komp> wlasciwości > Zaawansowane> Wydajnosć > Ustawienia> Uzyj cieni dla

etykiet ikon pulpitu

zrobiłem tak jak napisałes i dalej lipa:(

może w czym innym błąd…?

Pozdrawiam

Witam,

POCZYTAJCIE.

przeczytałem najpierw wszytskie posty i pozniej napisałem …[nie tylko z tego tematu]

sd8ii.jpg

Spoko w XP może to działą, ale ja mam win2k Pro i też mnie to denerwuje, ktoś wie jak się tego pozbyć na tym systemie ?

Witam,

ale nie napisałeś wcześniej, jakiego systemu używasz, a tamta porada jest pod XP. Ponoć na 2000 takie coś nie jest możliwe wprost (o czym piszą choćby TUTAJ), ale podali tam linka do programu HOOK99, który ponoć sobie z tym radzi. Nie sprawdzałem, mam XP. Poinformujcie o wynikach. :wink:

podziękował program sobie poradził…:):):slight_smile:

a na marginesie mam Win XP

Pozdo 600:):):slight_smile:

Ja miałam ten sam problem. Odpowiedź znalazłam na takim forum:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 76#1211576

:slight_smile: Może skopiuję i pokażę:

"…Otóż we właściwości–>pulpit–>dostosuj pulpit na zakładce sieć web

miałem zapisany jakiś element pulpitu aktive desktop który po usunięciu i odptaszeniu wszystkich krateczek przyniósł oczekiwany rezultat…" Mnie pomogło :slight_smile: Zapraszam do wypróbowania i odzyskania przezroczystosci :smiley:

Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także.

:slight_smile:

DZIĘKI WIELKIE! !!

Witam. Mam ten sam problem. Wszystkiego próbowałam co tu polecacie. W pracy otwierałam jakiś plik ze zdjęciem i się pojawił komunikat o instalacji Clipart. Zatwierdziłam i znów komunikat czy chcę zainstalować Clipart również na pulpicie. Potwierdziłam i teraz mam problem z tym tłem. Nie mam uprawnień administratora na koncie. Jedyne co mogę zrobić to zmieniać kolor. Strasznie to denerwuje ponieważ mam dużo ikon na pulpicie. Proszę o pomoc!

nie wiem ale admin by się wstydził…