Creative SB Live! Value i głośniki Creative w systemie 5.1

Mam taki mały problemik.

Podłączyłem głośniki w systemie 5.1 do mojej karty muzycznej Creative. Wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że centralny głośnik jest głuchy. :? Sprzęt jest sprawny (tzn. karta i głośniki).

W sterownikach mam tylko do wyboru: słuchawki, 2 głośniki lub 4 głośniki.

Na karcie mam 4 “dziurki” :lol: typu jack w kolorze czarnym, zielonym, czerwonym (do mikrofonu) i niebieskim. Wtyczki podłączyłem kolorami, czarna do czarnego, zielona do zielonego. Trzecia wtyczka w kolorze żółtym od centralnego głośnika jest podłączona do niebieskiej “dziurki”.

Próbowałem wszystkiego, nawet z instalacją sterowników kX, ale nic nie pomaga.

a ta karta w ogóle obsługuje dźwięk 5.1 :smiley: SB Live 5.1 jest chyba do takich zabaw :smiley:

Mam to samo tylko głośniki Logitech, potrzebujesz karte dźwiękową 5 kanałową :wink: ja mam 4 :stuck_out_tongue: i nie chodzi centralny głośnik :wink: sprzęt jest ok, tylko ta karta…

Napisz jaki masz model głośników…

Ja mam creative p5800 i u mnie w sterownikach jest opcja 5.1 do wyboru. Musisz pamiętać że centralny głośnik nie bedzie uzywany np. podczas słuchania muzyki w winampie czy ogladaniu filmów w formacie divx chyba ze mamy do czynienia z codekiem ac3. Oczywiscie filmy dvd beda “uzywały” centralnego głośnika. Pobierz inne sterowniki.

schowek031ry.th.jpg

Głośniki to SBS 560 :lol:

A które Ty masz stery ?? Jak możesz to podaj linka :smiley:

pierwszy od lewej portr mini jack patrzac od tyłu obudowy, podłacza sie przednie glosniki R i L na stepny tył R i L pozniej mic , mozniej wejscie i na koncu cyfrowe , gdzie podłaczasz centralby i woofer !!

ale on nie ma SB 5.1 tylko SB Value :smiley:

Możliwe, że jest to karta 4-kanałowa :lol: :? , bo próbowałem na wszystkie sposoby włączyć centralny głośnik. :smiley: Mam jeszcze 2 karte dzwiękową zintegrowaną. :lol:

Niemniej dziękuje wszystkim za pomoc. :slight_smile: