Problem z uruchamianiem komputera

Witam

Wszystko zaczęło się od otwarcia i zapisaniu pliku text_sms.zip , który przyszedł na skrzynkę e-mailową mojego brata (oczywiście on siedział przy komputerze). Teraz przy uruchamianiu komputera nie otwiera się wcale explorer.exe , jest pusty pulpit. Do tego pojawia się okno Monitora Rejestru (z aplikacji Mks_vir) o dodaniu nowego klucza: C:\WINDOWS\system32\hloader_exe.exe. Usunęłem ten plik, ale to duże nie pomogło, teraz nie wyświetla się komunikat Monitoru Rejestru, ale nie uruchamia się explorer.exe.

Co robić ?!

P.S. Nie dawajcie dojść młodszym rodzeństwom do komputera pod waszą nieobecnością.

A może poprostu dobrze przeskanuj komputer wszelkimi mozliwymi szczepionkami,ad-aware,spy-botem,a na koniec avastem–może masz jakiegos ukrytego wirusa?

Popróbować nie zaszkodzi,a pomóc może.

Ehh, widze że nie wspomniałem jeszcze o tym.

Skanowałem komputer wszelkim oprogramowaniem antywirusowym itp.

Rezultatów natomiast nie widać.

a jak wciśniesz alt +ctrl + del i tam w oknie nowe zadanie wpiszesz explorer.exe to jest wszystko ok ??

mozesz użyć przywracania systemu

lub konsola naprawy z płytki instalacyjnej windows

Dokładnie tak robię, ale przy ponownym uruchamianiu znowu jest to samo, o to właśnie mi chodzi.

Albo wrzuć w Autostart plik explorer.exe :stuck_out_tongue: :wink:

Robisz tak:

Wkładasz płytkę z Xp do napędu, bootujesz, czekasz aż się uruchomi instalator, potem “Zainstaluj system Windows XP”, potem wyświetli się okienko "Wykryto następujące instalacje systemu Windows XP (czy coś takiego) bla, bla, bla… i nie dajesz “Zainstaluj świeżą kopię” tylko “Napraw istaniejącą istalację” i się zrobi samo :D, problem z explorer.exe powinien odejść w zapomnienie, potem tylko skan skanerami :slight_smile:

pomogliscie, ze niech Was kule bija. moja rada: przede wszystkim wrzuc loga z hijackthis do odpowiedniego działu. pozniej sie obejrzy

Spróbuj konsole odzyskiwania:

Najpierw wklej loga,po wyczysczeniu syfu robisz tak:

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD

Wkładasz do napędu płytę z XP

Bootujesz z niej system, aż zobaczysz okno instalatora

Tam będziesz miał 3 opcje, Ty klikasz napraw bierzącą instalację, przyciskając klawisz R

Później logujesz się do swojej instalacji.

Po czym wpisujesz chkdsk /r i czekasz

Po zakończonym skanowaniu,wpisujesz exit i enter.

Zmieniasz bootowanie w BIOS-ie tak jak było wcześniej i normalnie uruchamiasz system.

A może prościej:

szkodniki i log

przywracanie systemu

przy starcie F8 tryb awaryjny i ostatnia dobra znana konfiguracja.

wymiana pliku explorer.exe z konsoli R na nowy z płyty CD z XP.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq29

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270