Jak odzyskać coś ze śmietnika

Witam

Pytanie wydaje się banalne ale wbrew pozorom nie jest.

Otóż dziś rano w pracy dokonałem skanowania kompa skanerem online i jak się moglem spodziewać było wiele śmieci i wirusów.Więc postawiłem człowieka na miejscu co by pilnował tego co się dzieje.I wtedy powstał problem bo jakimś sposobem wywalił pliki systemowe do śmietnika no i kicha system nie odpala.Woła cały czas plik który znajduje się w śmietniku.Pomyślałem sobie, że jak go podłącze do siebie pod kompa to odzyskam utracony pliczek i wszystko wróci do normy.I jak się okazło po włączeniu pliki były w śmietniku

ale za nim się zabrałem do przywracania znikneły :o No i klapa :frowning:

Nie mam w domu windy 98 więc nie moge sobie ręcznie wgrać tego pliku.

Pytanie jest takie czy w jakiś sposób można ten plik odzyskać?

Dysk teraz jest podłączony jako slave a mój system to XP

To już czytałeś?

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 749#358749

start=>> uruchom

svc

lub z dyskietki startowej przywróc rejestr scanreg /restore

Trzeba dysk podłączyć do kompa z którego jest.

Czy wejdzie tryb awaryjny przy starcie F8 i ewentualnie dograć brakujące pliki z płyty CD z WIN 98/SE lub z kopii systemu.

Lub naprawa systemu WIN98/SE,bootujesz kompa z dyskietki startowej win98/me i musisz mieć płytę CD z win98/se lub kopie systemu,przechodzisz na napęd gdzie system i komenda setupcor.exe ,naprawi się system,ale zostanie wszystko,może być potrzeba wgrania nowszego IE6.0,directaX,WMP lub dogrania sterownika urządzenia - ale dane i ustawienia zostaną.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 6&start=30

Witam

Kamaa coś nie tak z komendą bo nie wchodzi :smiley:

JNJN Nie moge podłączyć dysku pod jego kompa bo mam go w domu :D. W tyb awaryjny nie wchodzi ciągle odwołuje się do brakującego pliku.

Najlepsze jest to że mam już płyte z win98 i znalazłem brakujący plik ale nie moge go skopiować nie wiedzieć czemu :shock:

a to plik który brakuje \VMM32\ifmgr.VXD

Jakieś rady?

Przeszukaj płytę CD z WIN98SE bo mnie to wygląda że to nie plik systemowy WIN98SE - chyba że żle napisałeś nazwę sterownika.

może ifsmgr.vxd

Zrób naprawę systemu.

Trudno żeby wchodziła… ;]

sfc - ma być! Kontroler plików systemowych (to dla potomnych)

Raczej na pewno… :slight_smile:

Ja Ci powiem Wieszak, że oprócz rad podanych przez JNJN-a, faktycznie ta komenda sfc może Ci wiele pomóc w odbudowaniu plików systemowych.

Witam :slight_smile:

No i udało się jakoś dałem rade nie wiem tylko na ile zrobiłem to poprawnie ale osiągnąłem sukces i to się liczy :slight_smile:

Nie może tylko napewno :))

Za pomoc bardzo wszystkim dziękuje i wielkie :piwko: :piwko: dla was

Pozdrawiam :slight_smile: