Pożera mi wolne miejsce na C 2GB miejsca, po 3 godzinach 10M

Witam, mój pierwszy post poświęcę denerwującemu mnie problemowi. Bawiłem się ostatnio w odchudzanie i optymalizowanie systemu. Wszystko gra, niestety jednak „coś” pożera mi wolne miejsce na dysku C. Owszem bawiłem się z pamięcią wirtualną. Może to ona, a może i nie, bo przeznaczałem ją także na dysk D a tamtą z C wyłączałem, i problem istniał dalej. (Chyba, że to nie zależy) Mam 2,5 GB wolnego miejsca na dysku C. Poszedłem na przysłowiową „herbatkę” i wróciwszy, co ujrzałem? 10Mb wolnego miejsca na dysku. Uruchomiłem komputer ponownie i znowu miałem 2.5 GB wolnego miejsca i znowu mi sukcesywnie zapełniało dysk by dojść do krytycznych 3Mb wolnego miejsca. Robiłem różne rzeczy, oczyszczałem dysk stosowałem różne programy, próbowałem TuneUP Utilities, 2006 bo tam też są różne pomocnicze opcje, sprawdzałem dysk HDDlife Pro, stosowałem scandisk, ale nie wiem czy to jest problem pliku odpowiedzialnego za pamięć wirtualną pagefile.sys

Czy to coś innego. Nie wiem już co robić. Proszę o pomoc chciałbym już by wyświetlało mi poprawnie miejsce na dysku oraz by się owe wolne miejsce nie zmniejszało. Aha, przy optymalizacji stosowałem także program BootVis, potem jednak się rozmyśliłem i go usunąłem, ale nie wiem czy to wam coś zasugeruje.

Złączono Posta : 05.11.2005 (Sob) 10:27

Hmm możliwe ze to jest właśnie ten plik stronictwa. Mam go ustawionego na C, ponieważ C jest partycją systemową u mnie i jest szybsza. Zmniejszyłem tą pamięć wirtualną , pamięć maksymalną dałem tak jak początkową czyli 348MB

Złączono Posta : 05.11.2005 (Sob) 10:27

Ok. Zmniejszyłem plik stronictwa, ale problemu nie usunąłem mad.gif mad.gif mad.gif , dalej bezlitośnie, co sekundę ubywa mi miejsca na dysku C. Zmniejsza mi się, co sekundę, coraz mniej, coraz mniej i dochodzi do minimum. Nie jest tak, że zabiera mi od razu jakąś część wolnego miejsca np. 383MB dla pliku stronictwa. Nie ważne, jaki jest przydział na ten plik. Miejsce mi odchodzi sukcesywnie, aż do wyczerpania… dry.gif

Złączono Posta : 05.11.2005 (Sob) 10:29

mmm a może to jest źle wyświetlana informacja o miejscu na dysku. W końcu po uruchomieniu komputera znowu mam 2.5 GB wolnego miejsca na dysku. I zaczyna od nowa “jeść”

dodałem backup do rejestru i przywróciłem wszystkie w nim wpisy i nic nie dało, nie wiem co już robić

Zrobiłem częściową defragmentację (nie wiem, po co ale zrobiłem). Częściową, bo więcej się nie dało. Zrobiłem dogłębnego checkdiska otworzyłem sequoia i mi pokazało, że największym plikiem po pagefile.sys, jest trace.log w system32 w katalogu log files

skończyły mi się już pomysły i nie wiem co z tym zrobić , pomocy ! :cry:

Miałem ten sam problem, i to JEST wina pliku stronicowania… (Doszedłem do takiego wniosku obserwując plik stronicowania w Diskeeperze - cały czas się powiększał i dzielił na fragmenty). Niestety u mnie skończyło się to formatem, aczkolwiek podejrzewam, że jeżeli przeniesiesz plik stronicowania na inną partycję (restart kompa), zdefragmentujesz dysk i następnie znowu przeniesiesz plik stronicowania na C, powinno być ok. Ewentualnie możesz na jakiś czas w ogóle wyłączyć pamięć wirtualną (restart) i później włączyć na nowo. Niestety ja wpadłem na to już w trakcie instalacji nowego windowsa, więc nie miałem okazji tego sprawdzić u siebie :slight_smile:

Złączono Posta : 05.11.2005 (Sob) 11:05

Zawsze możesz zrobić tak, jak pisze tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=48304

Wtedy przynajmniej na 100% będzie można wykluczyć winę pliku stronicowania.

Jak masz program Nero to zobacz co Ci tyle miejsca zabiera na danej partycji.

Zobacz na

plik hibernacji - wyłącz go w ogóle,opcje zasilania - hibernacja.

plik pamięci wirtualnej

ustawienia przywracania systemu - ustaw ilość miejsca i partycje.

szkodniki sprawdź

A uzywales moze programu BootVis? Jesli tak to uruchom go i ponownie zrób trace i optymalizacje. U mnie tak samo pozerało miejsce i po ponownej optymalizacji przestalo.

Sprawdz czy masz ten plik:

C:\WINDOWS\system32\LogFiles\wmi\trace.log i ile on zajmuje, bo u mnie to do niego wszystko szlo i zajmowalo miejsce.

Tak sprawdzałem programem „SequoiaViev” i tam trace.log zajmuje wiele, najwięcej. Wcześniej użyłem BotVis, ale go wyinstalowałem i wtedy zaczął się pojawiać problem

No to spróbuj zainstalowac ponownie i przeprowadz Trac+Boot

Udało się !!

Temat uważam za zamknięty :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: