Aparat cyfrowy

witam mam zamiar kupic aparat cyfrowy (dodam ze nie drogi) czym sie kierowac przy wyborze , no pomijajac cene :smiley: maksymalna cena to 200pln

przeznacz te pieniądze na coś innego - za tę cenę kupisz nic nie wartą zabawkę :smiley:

Cena dobrego aparatu zaczyna się gdzieś od 1.200 pln w górę

Za tyle to sobie kupisz średniej jakości kamere internetową.

Za tysiaka też znajdziesz coś sensownego :smiley: :wink:

Bez przesady. Do takich “domowych” zastosowań można kupić już coś za 800zł, ale 200zł, coż:

to prawda ale juz za około 6 -7 stów kupisz w miare dobry aparat do amatorskich zdjęć np: coś z Cannona , Nikona zobacz

za 200zł dostaniesz jakiegoś kodaka + 36/400 :wink:

Za taką kasę to kup to “cudo” w TV Markecie 8)

Będziesz miał czym za psami rzucać jak Cię Animalsi nie złapią :stuck_out_tongue:

http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=70073008 co powiecie i tym wiem ze za tak mala kase to nic konkretnego nie kupie ale na poczatek moze i dobre by bylo to

PORAŻKA

Zgadzam siew 100% z fiestą. Ogólnie, to za takie pieniądze nie kupisz niczego oprócz zabawki. Jeżeli nie masz wiekszej kasy, to lepiej na razie nie kupuj niczego, ew. kup coś na raty. Naprawdę, nie ma sensu kupowanie takiego…(brzydkie słowo), bo jakość zdjęc będze podobna do tych robionych przez aparaty w telefonach komórkowych.

nowe aparaty w aparatach mają lepsze parametry :smiley:

Ja tak zrobilem, i teraz spłacam do stycznia Canona A95!

Ostatnie moje foto, cel dość ruchomy, tryb makro!

[700kb]

http://www.republika.pl/nowohuckie_technikum/kok10.jpg

i juz dosc stare ;]

http://www.republika.pl/nowohuckie_technikum/lisc.jpg

Moze to sie Tobie i innym przyda przy zakupie aparatu - dodam iz nie jestem lamer jesli chodzi o fotografie, bo z zawodu jestem fotografem :wink:

Przed zakupem to najpierw sprawdz i porownaj nastepujace parametr obu aparatow :

1/ jaka maja rodzielczosc w megapikselach - im wiecej tym lepiej - lepszej jakosci beda fotki

2/ czy aparaty oferuja ustawienia maulane - a nie tylko sama automatyke i jakie to sa ustawienia , jakie maja programy ,

3/ jaka czulosc ISO mozesz ustawic w obu aparatach (czasami aparat dobiera sam, ale Ty mozesz sam ustawic np.: na 200 ISO - International Standard Organization - skala stopni czułości znormalizowana przez tę instytucję została przyjęta jako norma międzynarodowa dla oznaczania fotograficznych materiałów światłoczułych i zastąpiła poprzednio używane powszechnie skale stopni czułości według ASA i według DIN.

4/ jakiej pojemnosci maja pamiec wewnetrzna - wazne gdy zapelnisz karte pamieci to wtedy aparat zapisuje zdjecia i/lub filmy w pamieci wewnetrznej

5/ jaki typ karty pamieci osbluguja te aparaty oraz jaka masksymalna pojemnosc karty mozna wlozyc do aparatu - 1 GB czy 2 GB - u mnie w Sony jest to 2 GB to jest najwieksza pojemnosc karty pamieci jaka moge wlozyci aparat mi ja “bedzie widzial”

6/ zwroc uwage na optyke - tutaj odsylam do DOBREJ strony poswieceonej fotografii , ale wazne jest iz obiektyw byl stabilny i pod zanym pozorem NIC NIE MOPZE W LATAC ANI WYDAWAC NIEPOKJACYCH DZIEKOW

7/ czy ma mozliwosc stosowania akumulatorkow i jesli tak to jakich , i na jakich bateriach dziala

8/ dlugosc gwarancji

9/ ile cali ma wyswietlacz LCD w aparacie - rzecz moze malo istotna , ale wazna jesli w ten sposob kadrujemy zdjecia i czy ekran nie jest porysowany.

to zalezy co rozumiesz przez dobry aparat ^^

duffee , a moglbys powiedziec mi cos wiecej na temat optyki… mam na mysli ilosc elementow… jak to jest? powinno ich byc jak naj mniej, jak najwiecej?

wazna jest jasnosc obiektywu, ktora to mozna przeczytac na samym aparacie :slight_smile:

Radze poczytac, bo aparat za 1,200pln moze byc lepszy od aparatu za 1,500pln, i cykac lepsze fotki!

np. moj A95

7,8mm - f2,8

23,4mm - f4,9

ktos kto posiada na forum jakas cyfre, niech spisze swoje parametry aparatu!

jasnosc, jasnoscia, oczywiscie ma znaczenie, niemniej jednak ilosc elementow ukladu optycznego tez napewno ma wplyw na jakosc robionych zddjec

a co jasnosci to moj Zenit ma obiektyw Heliona (standardowy 58mm) o jasnosci 2f z tym ze to 35mm film jest a nie cyfra :wink:

ja do swojego cyfraka dokladalem obiektyw Heliosa, bo rownież mam Zenita :slight_smile: i nie z powodu ze mam salbszy obiektyw, tylko by tzrasakc fotki makro w jeszcze lepszej jakosci i dokladnosci :slight_smile: