Problem z usunięciem plików

Opera nie ściągnęła całych plików a jedynie pojawiły sie na dysku ikonki o nazwie plików i zajmujące 0 kb. nie moge sie tego pozbyć. gdy biore usuń to wyskakuje błąd :

nie mozna usunąć …: plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.

jakas rada ?

Wydzielono z innego topicu z działu sprawdzone porady.

W tym dziale nie rozwiązujemy problemów.


fiesta

Pod dosem wszystko usuniesz: wejdz na http://www.bootdisk.com ściągnij sobie jakiś obraz dyskietki(zależnie od partycji) wgraj go na dyskietke=>restart=>komp zacznie odczytywać z dyskietki

Polecenia:

cd- otwiera folder np c:\cd windows

del- kasuje pliki np del nazwa_pliku

Spróbuj usunąć za pomocą Total Commandera.

w total commanderze wyskakuje : dostęp do pliku zabroniony!

chyba musze przez dosa to pousuwać, tak jak napisał Killer.

Czasem wystarcza total commander.

uruchamiasz go=>zamykasz explorer=>kasujesz plik pod TC=>uruchamiasz explorer.

Zwykle to właśnie explorer nie zezwala na usunięcie pliku.

wyłączyłem explorera w procesach i nadal to samo w TC.

jeszcze zrobiłem dyskietke startową w windowsie przez formatuj- utwórz dysk startowy… i po restarcie przez dyskietke nie chciało przejść na żaden dysk oprócz A (dyskietka) :lol:

które ło trzeba ściągnac ze strony podajej przez Killera?

to prawidłowe ? : http://www.microsoft.com/downloads/deta … ED408EA73F

Dla FAT http://www.24by7.ca/files/bootme.exe

Dla NTFS http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm “Windows XP Setup Disk Sets”

ściągłem to. 6 dyskietek mi zajęło :shock: zainstalowały sie jakieś sterowniki i nie che przejśc na ten dysk ( f: ) bo nie ma w nim cd ani dyskietki.

zaradzimy coś ? :lol:

Jaki masz system plików FAT32 czy NTFS?

Czy masz jakieś doświadczenia z programem Norton Commander?

Czy umiał byś posłużyć się programem podobnie działającym?

Jeśli tak, byłoby Ci łatwiej usunąć pliki z pod DOS’a.

Pozdrawiam 8)

CopyLock. Taki programik co kasuje pliki w trakcie bootowania kompa.

Klikasz browsing wybierasz plik klikasz Apply i restartujesz kompa

Tutaj lokalizacja program Freeware.

Osobiście nie używałem tego programu i nie wiem czy zadziała dla systemu plików NTFS.

Ale może ktoś tym progamikiem usuwał niechciane pliki mając NTFS?

Pozdrawiam 8)

nie udało sie CopyLock’iem.

teraz spróbuje nortonem.

Znalazłem takie coś .To nie Ja wymyśliłem .Może warto spawdzić

jak zawiedzie (może zawieść tylko przy działaniu CopyLock lub MOVEEX) to trzeba to obejść uruchamiając system z innego dysku (byle widział nasz system plików) i wtedy na naszym dysku możemy ciąć co tylko chcemy (jak się trojan na starcie nie ząładuje, to nie bedzie sm siebie ukrywał...)


Ja to zrobiłem odpalając instalkę WindowsXP (oczywiście boot z CD) i wchodząć w tryb naprawy instalacji "R" 

i wtedy trzy kroki do sukcesu: 

CD c:\Windows\System32

ATTRIB -R 

DEL 


Domyślnie konsola pozwala tylko na dostęp do folderu C:\WINDOWS. Jeśli chcesz skasować jakiś plik np. z C:\Program Files lub z innej partycji musisz usunąć ograniczenia konsoli a robi się to poprzez wpisanie komendy:


set AllowAllPaths = TRUE

pod nortonem najpierw wyskakuje ze plik tylko do odczyty, a następnie ze niby jest to plik systemowy.

Spróbuj zastosować tą poradę, jeżeli masz sytsem plików FAT32:

Jeśli masz problemy z poleceniami DOS’a ściagnij sobie programik Volkov Commander http://www.egner-online.de/vc/en/downloads.shtml .

Program jest wersji Shareware i możesz go używac do 30 dni darmowo, po tym terminie albo go usuwasz z dysku albo rejestrujesz za 20$.

Plik, który go uruchamia to vc.com

W zip’ie ma 96KB, załóż mu katalog VC przekopiuj zawartość zip i wgraj go na dyskietkę startową. Po rozpakowaniu VC ma niecałe 198 KB więc spokojnie zmieści się na dyskietkę startową. Po uruchomieniu komputera z dyskietki wpisz mu polecenie A:>\vc\vc i bedziesz mial panele jak w Norton Commander’ze. Operacje na plikach mozesz wtedy robić bez znajomości poleceń DOS.

PS. DOS’owe polecenie ususwania katalagów to RMDIR (równoznaczne RD). Jednak katalog przeznaczony do usunięcia nie może zawierać żadnych plików ani podkatalogów czyli musi być pusty.

Pozdrawiam 8)

mam system plików NTFS. i szef mówi ze potrzebuje do tego odpowiedniej dyskietki.

przy normalnej startowej Volkov Commander nie widzi moich dysków.

posiada ktoś takie cudo na szybko?

Na szybko masz kilka sztuczek:

Zmienić jego nazwę poprzez podświetlenie go i naciśnięcie F2 (lewy pm).

Jeśli nie możesz skasować problematycznego pliku to spróbuj skasować folder w którym się on znajduje. Jeśli ten plik i jego folder są w obrębie jeszcze jednego folderu to spróbuj od razu kasować ten najwyższy folder. Przeniesieniu ważne danye z tych folderów do innego miejsca na dysku. Jak chcesz oczywiście

Z menu Notatnika wybierz "Zapisz jako"i dostań się do katalogu gdzie jest ten plik. Wklej tam pusty plik notatnika o dokładnie takiej samej nazwie jak plik do skasowania. Teraz go skasuj.

PS: Jeśli nie podziała to to samo tylko w trybie awaryjnym.

Trzreba jakoś kombinowac.

Można spróbować prostszego sposobu, czyli nieśmiertelnego trybu awaryjnego. W 90 przypadkach na 100, operacja się uda. W wiekszości przypadków, dostęp do pliku jest zabroniony dlatego, że program odpowiedzialny za jego wykonanie jest w danej chwili uruchomiony. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie sa uruchomione jakieś nietypowe programy. Jest jeszcze jedna możliwa przyczyna, dostęp do pliku jest zabroniony przez sam system, dlatego, że jest on do wyłącznej dyspozycji tego ostatniego. Wyjściem z tego jest logowanie administracyjne i przejęcie pliku na własność (dla Win XP). właściwości pliku- zabezpieczenia- zaawansowane. Administrator zawsze może przejąć pliki na “własność”. Po tej operacji będziesz mógł usunąć plik.

Dodatkowo powiem, że to iż plik ma 0 kB, wcale nie znaczy, że jest pusty, tylko system może ukrywać zawartość folderu, do momentu przejęcia go.

Więcej na ten temat dowiesz się w pomocy Win XP. Pozdrawiam.

o to sie rozchodzi. zaraz po ściągnięciu otwierałem te pliki i działało. dopiero po restarcie pliki mialy rozmiar 0 kb i pokazywało ze są uszkodzone i nieczytelne. odnosi sie to tylko plików które zostały ściagnięte na ten dysk przez Opere.

trybu awaryjnego na początku próbowałem i tez to samo. ze nie może usunąć. to samo tyczy sie zmiany nazwy.

popróbuje z wylogowaniem się.

Nie czytasz dokładnie, nie chodzi o wylogowanie, a o zalogowanie się jako administrator. bez tego nie będziesz w stanie przejąc pliku na własność.

Tylko administrator(rzy) mogą to zrobić, reszta, jak pisałem.

Jeżeli nie pomoże, to wtedy trzeba użyć konsoli odzyskiwania i słynne “del”, po wczesniejszym DOKŁADNYM pokazaniu lokalizacji pliku(tak jak w Dosie).

Pozdrawiam