JakiLinux?

Chciałbym przesiąść się z windy na linuksa. Nie wiem niestety jakiego wybrać… Miałem mandrake, fedore, a slacka nie udało mi się zainstalować :P. Jednak zawsze miałem lina tylko do nauki, sprawdzenia nawet jak wygląda. Teraz chciałbym przesiąść się na stałe. Moja opinia jest taka, że OS powinien ułatwiać życie, a nie utrudniać, dlatego chcę w miarę łatwą w obsłudze dystrybucję. Tylko nie aż taką lamerską :stuck_out_tongue: [miałem mandraka, ale już go nie chce - taki inny windows :P]. Tyle, żeby mógł [na początek] współistnieć z windą. Jakie macie sugestie? Najważniejsze: Nie chce mieć problemów z połaczniem sie do neozdrady… [W manarynie miałem DHCP i działało bez problemów]

http://www.zegeniestudios.net/ldc/

Z testu: Mandriva, MEPIS, Ubuntu

SuSE jest bardzo przyjaznym Linem.

Zreszta kazdego jak poznasz jest przyjanzy :wink:

Tylko ze SuSE jest tylko w wersji ang ( 9.3 ), i mozesz miec niemale problemy z zainstalowaniem na nim neostrady.

Jednak powinno pojsc.

Proponuję tego, którego nie udało Ci się zainstalować :wink:

Próbowałem 6razy… :stuck_out_tongue:

A z tym suse - Znam angielski b. dobrze, zresztą czasem kursuje do brytanii :wink:. Chodziło Ci o sam język czy o zmianę jakichś krzaków w plikach? Bo na tym sie nie znam…

NO raczej o sam jezyk.

Mysle ze SuSE bedzie dla Ciebie dobrym rozwiazaniem.

Sam sie nad nim zastanawiam :stuck_out_tongue:

Widziałeś go w ogóle na oczy? Od wersji 9.2 można wybrać język polski podczas instalacji, a we wcześniejszych wersjach można to było zrobić po instalacji, więc nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia, bo tylko wprowadzasz ludzi w błąd.

Autorowi wątku radzę zajrzeć do przyklejonych tematów w tym dziale. Po to one są żeby po raz kolejny nie zadawać takiego pytania jak “Jaki Linux?” albo “Jak uruchomić Neostradę pod Linuksem?”

Czyli go nie masz? :smiley:

Myślałem, że… :stuck_out_tongue:

Bo ja mam neozdradę w kilka osób i nie wiem jak zainstalować… Jednak proszę o tutorial, bo nie wiem, w jakich plikach i co zmieniać…

Poszukaj w internecie filmu z instalacji - może Ci się troche rozjaśni.

Może podczas instalacji nie ma kolorowych owieczek biegających po ekranie, ale nie jest jakoś strasznie trudna instalacja Slackware.

Oczywiście, najlepszy jest Gentoo, ale go najlepiej zainstalować z zainstalowanej już dystrybucji, bo instalacja zabiera trochę czasu.

ja proponuje mandrivę, stery do neostrady masz już zaraz po isnatlacji systemu, wystarczy z meniu wybrac połaczenia adsl i skonfigurować połaczenie , nic trudnego, no i za pomoca małego wpisu w terminalu mozna zrobic tak aby sam łaczył sie z neostrada przy włączeniu systemu

A jest stabilna wersja Macdrive… tfu, Mandrivy 2006 za darmo?

Nakręcili o tym nawet odcinek Z Archiwum X. Było o dziwnym facecie, który wpisuje na czarnym ekranie jakieś dziwne polecenia. Mullder uważał, że to przypadek przybysza z kosmosu, który komunikuje się ze swoimi ziomkami. Scully instalowała wcześniej Mandrake’a i od razu skojarzyła, że to może być fdisk.

Stabilnej nie ma, ale jest za darmo - w sieciach p2p. Wcale się nie dziwię, że ludzie to ciągną - przecież to 2006 Super Hiper Maxi Deluxe Edition.

A wracając do tematu

Gentoo

tak jest…jak nie chcesz ściągać mandrivy, to sobie ja kup z gazetą easylinux :wink: jest dołaczona do czasopisma

Czyli ta Mandriva 2006 jest stabilna? Bo jeżeli tak to ssam.

Aha: Miałem kiedyś problem z mandrake: Włączam kompa a tu: Kernel Panic… Właśnie przez to głównie zrezygnowałem z mandrake… Co zrobić, aby z madrivą 2006 nie było takich problemów?

Dopisane:

Wchodzę tutaj

:arrow: ftp://ftp.ps.pl/mirrors/mandrake/official/2006.0/i586/

i nigdzie nie mogę znaleźć pliku *.ISO do nagrania na CD, a co dopiero na DVD [bo ja chcę na DVD 8)]…

p.s3^ pytanie o to, czy wersja jest stabilna jest nadal aktualne :stuck_out_tongue:

tak, info o niej uzyskasz także czytając forum.mandriva.pl :wink:

a w czym problem nagrać 4 płytki cd ??

Jeżeli szukasz linuxa, który jest łatwy i przyjemny w użytkowaniu wybierz Ubuntu. Poza tym jest szybki i śmiga na starszych maszynach :slight_smile:

Polecam Aurox’a, duzo sie nauczyłem od niego.

(Dzięki ZioM za płytki i gazetkę :wink: )

Łatwy w obsłudze, instalacji itp.

A ja polecam KUBUNTU:P zbi\udowany jak ubuntu na niestabilnej gałęzi Debiana i na pakietach ubuntu:P czyli taka mieszanka wraz z KDE. Po instalce zresztą w 96% spolszczonej, masz wszytskie pakiety, współdziała z windą bo sam posiadam taką kombinację:P jeśli czegoś brakuje dodajesz tylko ftp’y z pakietami odpalasz adepta i wybierasz sobie program:P

Wszystkie? :shock:

Nie więcej, niż na innej dystrybucji(chyba, że były jakieś specjalne problemy z nią :wink: )…

No może tak :stuck_out_tongue:

Gdyż miałem tylko Auroxa, Knoppixa, Debiana Sarage no i NavynOS’a :slight_smile: