JAVA NIGDY nie chce się połączyć!

Witam…

Problem dość nietypowy. Otóż Java, za każdym razem, gdy ma się gdzieś połączyć np. czat, klient irca, gry na kurniku “daje ciała” i się nie łączy.

Na firewallu sieciowym jak i u mnie nic nie jest zablokowane. Przeinstalowywałem Javę od SUNA i od Microsoftu i na żadnej przeglądarce (Opera, IE) obie się nie łączą… Hmm dziwne, nie?

Na kompie żaden syf raczej nie siedzi. Jakieś propozycje?

Pytanie podstawowe: od kiedy tak się dzieje i czy nie kojarzysz z zaistnieniem tego problemu w tym samym czasookresie - jakiś szczególnych myków na kompie np. pewne instalki, konkretne zdarzenia itd.

Jak dla mnie, to słowo “raczej” zbyt niepokojąco brzmi!

Ma być 100% pewności! !!

Wklej loga z Hijack’a - obadamy i powiemy, czy aby na pewno tak jest…

Kolejne podstawowe pytanie: czy przy tych reinstalkach, a przed ponowną instalką - wyczyściłeś pliki z rejestru za pomocą dostępnego softu, czy wyczyściłeś katalog TEMP (a to już ręcznie)???

Pytam, bo b. często o te własnie rzeczy (wydawałoby się naiwne) rozbija się prawidłowa reinstalka! !!

Ale często - czy z niewiedzy, czy w pośpiechu - o tym się zapomina…

OK więc tak:

Po pierwsze dzięki Waterproof za zainteresowanie, a teraz do rzeczy. Javy przeinstalowywałem dokładnie, tak jak napisałeś z wyczyszczeniem wszelkich pozostałości i nic… Nic ważnego na kompie nie robiłem… Ostatnia nadzieja w logu z HiJacka -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=377176