Defragmentacja dysku

skorzystalam z programu Paragon hard disc i zrobiłam defragmentacje dysku,chcialam sprawdzić na defragmentatorze systemowym jak to wyszło,ale pojawia mi się:

http://img125.imageshack.us/img125/9512/beztytuu6zp.png

jak wpisuje w start/uruchom/chkdsk /f to pisze ze:program nie może działać,ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy kolejnym uruchamianiu komputera (t/n)?

Obojętnie co wybiore nic się nie zmienia! !!

a robiłeś restart komputera i zostawiłeś skanowanie systemu na ekranie systemowym ==> podczas ładowania systemu) ??

tego nie wiem,bo to moj mąż kończył obsługę tego programu!!

Jeśli tego nie zrobił to co teraz?Jak ponownie zdefragmentuję to będzie ok??

Naciśnij T i zrestartuj komputer. CHKDSK uruchomi się przy starcie komputera. Pozwól mu “zrobić swoje” i potem ponownie zrestartuj komputer.

właśnie problem w tym,że jak wybiorę T to nic się nie zmienia.

Program się nie uruchamia przy starcie systemu i pozostaje problem! !!

W takim razie spróbuj ponownie przeprowadzić defragmentację używając Paragon Hard Disc.

Program ten (tak jak i inne z “serii” Paragon) po zakończeniu defragmentacji przeprowadza sprawdzenie dysku przy pomocy CHKDSK. Być może w twoim przypadku, mąż (bo jak piszesz on kończył obsługę programu) zakończył program zaraz po defragmentacji, nie dopuszczając do testu chkdsk i stąd ten kłopot. Tym razem po defragmentacji pozwól Paragonowi przeprowadzić samodzielnie procedurę CHKDSK do końca i zrestartować system.

niestety ponowna defragmentacja nic nie pomogła,paragon nawet nie przeprowadzał skanowania systemu,nie wiem co zrobić?!

nie działa defragmentator systemowy przez ten bład! !!

w katalogu systemu windows jest taki plik chdsk.exe uruchom go i przeskanuj nim dysk on tam znajdzie błędy

zrobiłam tak i mam taki wynik:

beztytuu3jd.th.png

po tym komunikacie okienko się wyłącza! !!

co teraz???jestem zielona! !!