Praca z gifami

Mam 2 pytanka dotyczące Gifów

  1. Czy idzie zmienic tło w gifie, jeśli tak to jaki programik do tego bedzie najlepszy

  2. Jak zrobic z kawałka filmu gif’a

Z góry serdeczne dzięki!!

  1. Zależy co chcesz robić z tym tłem… Jeśli nadać przezroczystosć, to chocby Irfan View , jeśli po prostu zmienić ten kolor, to MS Paint. Oczywiście optymalne narzędzia toto nie są, czasem po zabawie z nimi może dojść do niezłych przekłamań w kolorach… Za to są darmowe (cena MS Painta wliczona w cenę systemu). Jeśli chodzi o coś płatcnego i uniwersalnego, to z czystym sumieniem polecam Ulead GIF Animator (podajrze wersja 5). Zrobisz w nim z GIFem (i zwykłym i animowanym praktycznie wszystko, co jest mozliwe)

  2. Ze zwykłego filmu *.avi :?: Trudne, aczkolwiek nie niemożliwe… Pisania by było na oddzielny topic. Jesli potwierdzisz chęć zdobycia takiej wiedzy, to mogę przysiąść niedługo i napisać jakiś osobny poradnik ‘krok po kroku’ na ten temat, tylko jeszcze nie wiem jakimi programami dysponujesz. Dla mnie by było najwygodniej, gdybyś zdobył właśnie GIF Animatora :slight_smile:

  1. Jesli chodzi o to pierwsze to problem tkwi w tym (zpaomniałem tego npisać) że gif jest animowany wiec tak łatwo tła nie zmienie w normlanym programi graficznym czy w Ulead GIF Animator da się zmienic tło w animowanym gifie.

  2. Szczerze to pewnosci nie mam czy to AVI poprostu na niektorych forach widze że maja zrobione Wycinki z filmów w formie gifa, np z Matrixa, bądź jakiegoś teledysku, dlatego pytam. Możliwe że są już gotowe takie rzeczy, ale tego to niestety nie wiem :frowning:

A co do programów akimi dysponuje - żadnym nie dysponuje ale w końcu mam neta wiec zawsze coś sie znajdzie :slight_smile:

Chyba więcej pisac nie muszę :?: :stuck_out_tongue:

To jak :?: Załatwiasz sobie ten sofcik, czy mówisz co chcesz zrobić, a ja Ci się postaram to wykonać, tak powiedzmy - po koleżeńsku :?: Doświadczenie pewne w tej dziedzinie posiadam… 8) W sumie nie wiem co łatwiej - pisać poradnik o tym, czy samemu zrobić… :stuck_out_tongue:

Np. Twój avatarek, ładniej IMHO wygląda tak: 8)

Woonski.gif

Musisz nadać przezroczystość wszystkim “klatkom” gifa. Żeby je wodrębnić a potem złożyć w całość do tego celu musisz się posłużyć programem typu Ulead Gif Animator.

Hehehe no spoko jeśli będziesz taki miły to z miła chęcia skorzystam z Twojej pomocy :slight_smile: Ale w programik też sie zaopatrze jeśli posiada takie możliwości.

Tylko powiedz mi jak Ci mam to przesłać??? :slight_smile: :smiley:

Wielki THNX również dla Ciebie fiesta za pomoc, przynajmniej w kolejnych ifach bede wiedział jak to zrobić.

Jeszcze jedno małe pytanko :slight_smile: Moze mi ktoś w skrócie napisac jak usunąć to tło w tym ULEAD GIF ANIMATOR, bo kombinuje juz od godziny i nie wiem jak tosie robi :frowning: z góry serdeczna dziękówa!!

D o zrobienia tzw. screen’a z filmu lub teledysku potrzebna

bedzie zarejestrowana wersja QuickTime Player’a.

W niej jest opcja: Do Screenshot 8)

Link:

http://www.apple.com/quicktime/download/index.html