Pytanko o procesor

Chciałbym zmienić sobie procesor z P4 na AMD Athlon 64 3000+ i nie jestem pewien czy mogę do intelowskiej płyty wstawić procek od Advanced Micro Devices? Moja płyta główna to Intel D915PSY.

nie nie możesz :slight_smile:

Zależy od płyty,która musi pasować do procka

jaja se robisz?

Nie! nie możesz! Wymaga to zmainy płyty na płytę z Socketem 939.

Pisząc płyta powinna pasować miałem na myśli chipset,zasilanie,nie tylko gniazdo,nie wiem czy Intel zrobił coś w porozumieniu z AMD,gdzieś może pisać o intelowskim chipsecie obsługującym procesory AMD,ale ja bym wolał zmienić płytę na AMD

Nigdy nie wsadzisz do płyty głównej z socketem pod intela procka ze stajni AMD. To są dwie odrębne firmy, które na dodatek gryzą się ze sobą i ścigają w osiągnięciach :slight_smile:

Pewnie nie rozumiesz jeszcze wszystkiego :slight_smile:

Dam ci przykład. Najnowsze intelki mają socket 775 a najnowsze AMD socket 939. Różnią się one rozmiarem i ilością pręcików z drugiej strony :slight_smile:

Zeby wsadzić AMD64 pod wybrany przez ciebie socket (754 lub 939) musisz mieć płytę główną, która taki socket posiada.

Bardziej poleciłbym ci socket 939 bo jest nowszy i jakby to wyrazić… bardziej przyszłościowy :slight_smile:

:o to nie jest złącze typu SOCKET 775 !!

to nie nowsze sa 940? blink.gif

939/940 to prawie to samo. Tyle że 940 jest do zastosować serwerowych :slight_smile: