Defragmentacja HDD: jaki soft

witam

poszukuje jakiegoś darmowego/freeware/opensource/gnu/ i nne programu do defragmentacji hdd, mam win98se i 40 gb hdd, orginalny defragmentator jes holernie wolny, ostanio defragmentował mi 19 godz

obłęd :? , tak więc oczekuje na jakieś propozycje :smiley:

Znalazłem trzy programy do defragmentacji dysków. Proszę, oto one:

  1. Diskeeper Lite 7.0.4 - Kliknij - freeware

  2. Diskeeper 8.0 Home Edition - Kliknij - demo

  3. Diskeeper 8.0 Professional Edition - Kliknij - demo

Proponuje jeszcze O&O Defrag 6.0.710 Professional Edition.

Najlepszy Defragmentator jest w pakiecie Norton System Works. Mam dwa dyski łacznie 160 Gb i defragmentuje mi 6 godzin, oprócz tego masz tam cały zestaw narzedzi który przyda ci sie do porzadkowania Windowsa.

Z Norton jest szybko :smiley:!!

To najszybsza z możliwych metod!!

Nigdy nie defragmenujcie z windowsa chyba że macie 20GB i tylko 1 zajęty :stuck_out_tongue:

czy ten Diskeeper Lite 7.0.4 dobrze pracuje na xp?.


A czy poszukiwane są informacje o formatowaniu czy defragmentacji ??

Bo moim skromnym zdaniem to dwa zupełnie różne pojęcia.

Cytowany post


:arrow: kosz

6-12 godzin???Ja mam XP z 80 GB i defragmentuje mi z pół godziny a mam zejęte jakies 70 % !!

możesz również spróbować programu StartDefrag http://tucows.icm.edu.pl/adnload/196280_76354.html. To wersja Shareware,działa pod Win98 i XP

Norton System Works to najgorszy z możliwych wyborów!! wlecze się jak muł !!

Ja tam sprawdzilem programy do defragmentacji…a nie robilem juz go od hoho kilku lat … najbardziej przypadl mi do gustu perfectdisk 15 giga w godzinke przy moim syfie na dysku hehe a diskkeeper na maroko niby defragmentacja ale chyba pic z szybkoscią bo optymalizuje minimum bez dokaldnego wglądu, nie wspominają ze firma perfectdisk ma jedne z najlepszych patentów w tej dziedzinie . polecam perfectdisk 7.0 plus “slodzik” no problem :lol:

po prostu dla tego, że ten program defragmentuje wszystkie rodzaje danych na dyskach. Inne programy nie ruszają np. systemowych, pliku wymiany, itd. Perfekcyjnie robi to właśnie PerfectDisk. Nawet panowie z redmont go szanują hehe…