Łączenie kompa z laptopem

Jaki kabelek,( bo podejrzewam że trzeba zakupić właśnie kabel) powinienem zakupić aby móć podłączyć laptopa z komputerem stacjonarnym.

Innymi słowy aby przenosić dane z jednego do drugiego.

Kabel tak zwany skrosowany. No i oczywiście na laptopie i stacjonarnym karta sieciowa.

Kabel do bezpośredniego podłączenia dwóch komputerów powinien być skrosowany wg. schematu:

konsyl12ub.gif

  • 1 – Biały z zielonym

  • 2 – Zielony

  • 3 – Biały z pomarańczowym

  • 4 – Niebieski

  • 5 – Biały z niebieskim

  • 6 – Pomarańczowy

  • 7 – Biały z brązowym

  • 8 – Brązowy

Wtyk 2:

  • 1 – Biały pomarańczowy

  • 2 – Pomarańczowy

  • 3 – Biały z zielonym

  • 4 – Niebieski

  • 5 – Biały z niebieskim

  • 6 – Zielony

  • 7 – Biały z brązowym

  • 8 – Brązowy

u mnie kosztuje 1zł za 1 metr a końcówki to w sklepie powinni zrobić

Witam.

Jest kilka sposobów :

  1. Kopiowanie na płyty CD lub DVD (nienajlepszy sposób),

  2. połączenia za pomocą poru FireWire (potrzebny program),

  3. Router WiFi i udostępnianie plików.

  4. połączenie za pomocą portu USB

  5. Oczywiście także kabel skrosowany jak podał Wiewia

Ja korzystam z routera z ADSL-em, Ethernetem i WiFi. PC podłączony kablem a notebook na WiFi. Do tego skonfigurowane udostępnianie.

Pozdrawiam : Marian

wiewia

a jak podłącze tym kablekiem to powinienem jakoś specjalnie systemy konfigurować aby się wykryły ==> bo zbytnio nie chca ;]

Maryś możesz przybliżyć połączenie przy pomocy USB?

Witam.

Aju : Kiedyś się tym interesowałem ale ostatecznie powstała domowa sieć Ethernet i WiFi.

O sposobach połączenia w tym USB PC2PC zapraszam m.in. tu :

http://www.kompz.org/artykuly/sieci_lac … komputerow

Do połączenia PC2PC USB jest potrzebny odpowiedni kabel oraz prawdopodobnie oprogramowanie. Myślę, że znajdziesz na necie.

Pozdrawiam : Marian

Musisz

Trzeba ustawic adresy IP na kartach sieciowych np: 1 komp 192.168.0.3 2 komp 192.168.0.4 Maska podsieci ta sama 255.255.255.0

Brama ta sama 192.168.0.1(tylko żeby nie była taka sama jak któryś z adresów IP bo ruch będzie w jedną strone). No i oczywiscie ustawiasz tą samą grupe roboczą

Najlepiej przejrzyj demonstracje dostępną na Vortalu Mała sieć domowa w WindowsXP jest bardzo fajnie tam wszystko wytłumaczone

POŁĄCZENIE DWÓCH KOMPUTERÓW