Swith

Witam

Mam 3 kompy i chciałbym żeby wszystkie miały neta i można było grać w lanie. i kupiłem swith tylko niewiem jak to podłączyć czy net bezpośredni do switha czy komp z netem do switha. Oczywiście wszystkie kompy mają kary sieciowe.

mam na tym co jest net xp a na pozostałech 98se

Pomocy :smiley:

Linię internetową od usługodawcy podpinasz do switcha. Może być konieczne skonfigurowanie urządzenia - np. w przypadku Neostrady podanie nazwy użytkownika i hasła (o ile przełącznik obsługuje ADSL i ma wbudowany modem).

Jeśli to urządzenie przewodowe, to musisz pociągnąć kable do wszystkich komputerów.

Jeśli bezprzewodowe, to karty sieciowe powinny same znaleźć serwer DHCP, który zapewne działa w przełączniku.

człowieku co ty wypisujesz za BREDNIE od kiedy to switch ma coś wbudowane nie myl i nie wprowadzaj w błąd ludzi , po pierwsze to w przypadku neostrady stosuje sie urządzenie o nazwie router do którego podpinamy modem lub ma wbudowany :twisted: :twisted:

Wkażdym razie do rozdzielenia neta musisz mieć routera a nie switcha .

PYSIU ma rację !!

To miło, że jesteś kolejnym wspaniałym i jakże miłym moderatorem na tym forum.

U-571 , powinieneś paść Pysiowi do stóp, bo widzę, że to Twoja wyrocznia.

Gdybyś chwilę pomyślał, domyśliłbyś się, że użyłem określenia switch, tak jak użył go autor wątku - czyli w wersji obiegowej. Najprawdopodobniej (bo wróżką nie jestem, a szklana kula gdzieś mi się zawieruszyła) jest to bowiem router (brama) z kilkuportowym switchem i wbudowanym modemem.

No ale po co myśleć? Lepiej trolować i strzelać durne emotki.

widzesz, moze nie jestem taki bystry jak ty ,ale moje doswiadczenia nie opieraja sie na domyslach tylko na realiach zyciowyc

a padac nie zamierzam nikomu do stop.

a da się bez rutera. tylko jeden komp pracuje jako server i daje neta pozostałym

tak

pewnie - po kiego używać właściwych określeń skoro można się domyśleć - róbmy tak dalej, a osoby nie obeznane z tematem będą dalej rozpowszechniać głupoty :evil:

Może tak darujesz sobie takie wycieczki

zamiast emotek można pisać durne posty

widzę, że kolega zapomina o pewnych rzeczach - jeżeli uważasz, że ktoś się pomylił etc. to napisz to jak człowiek…

szkoda gadać…

masz w pełni racje, tylko jeśli nie wymusimy na uzytkownikach ażeby porpawnie opisywali bład i nazywali urządzenia to nie poradzimy sobie z tymi problemami co Oni mają i my również