Co to jest - "Usługa Posłaniec"

Cześć!

Gdy buszuję w sieci co jakiś czas wyskakuje mi okienko - “Usługa Posłaniec” w nim jest jakiś tekst po angielsku i podany adres strony.

Co to jest? Jak to ewentualnie “kilim go”

Mówiąc szczerze to okienko powoli doprowadza mnie do szału - i jeszcze jedno to coś wyskakuje tylko przy IE6, z Operą nie mam takiego problemu.

Pozdrawiam i oczekuję pomocy :slight_smile:

Wyłącz usługę Posłańca w Panel sterowania|Narzędzia administracyjne|Usługi

Dzięki! !!

mozesz walić komunikaty do osób z sieci :smiley:

polecenie: net send [xxx.xxx.x.x] bla bla bla

[xxx.xxx.x.xx] = IP

:wink:

fajna sprawa jeśli server siądzie :slight_smile: bo wykorzystuje ona tylko Lan :wink: wiec mozne sie skontaktować jakoś :wink:

co do tego czy działa poza siecia to niewiem :expressionless:

Jak najbardziej działa. Musisz tylko miec zewnętrzne IP i znać adres IP osoby, do której chcesz wyslać dany komunikat. Osoboa ta musi mieć daną usługę włączoną :wink:

a jak u tej osoby wyświetli sie komunikat ?? chodzi mi o nadawce ??

mam serverek, a wiec chyba numery servera, jako tako nadawcy niewyświetli ?? zgadza się ?

eeee … raczej nie dziala po za siecia … [probowales … !!! :?] po za tym dzila tylko na NT … :?

Próbowałem

Z tego co pamiętam, nie wyświetla się żaden nadawca (kumpel to odbierał, nie ja, więc ja sam nie mogę stwierdzić, bo komunikatu nie widziałem)

Skoro mowa o usłudze posłaniec, to tylko na NT, bo tylko w tych systemach działa ta usługa…

Komunikaty, które dostawał misterZ są rozsyłane właśnie w taki sposób. losow są generowane adresy IP i na nie wysyłane są takie reklamy. Problem ten znika, kiedy jesteśmy za firewallem lub w sieci lokalnej. Często mi się zdarzało odbierać takie reklamy kiedy łączyłem się z netem bezpośrednio. Obecnie, kiedy jestem w LANie nic takiego mi się nie zdarza. No chyba że ja coś takiego wyślę komuś w sieci wewnętrznej :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

opis http://www.banita.pl/konf/smbpopup.html