Procesor

Witam.

Mam taki problem gdyż, mam procesor Athlon 2000XP+ a mam go od kupna czyli od 3 lat odkręconego do 1250. Niedawno dowiedziałem się od kumpla ze mam go odkręconego. Gdy go podkręciłem przez Biosa do 2000mh to mi się podczas gry zawieszał i musiałem go zresetować. I teraz pracuje na 1250Mh. Jak zrobić żebym miał 2000Mh a mi się nie zacinał??

Proszę o pomoc.

Będzie Ci się zacinał,jak jest podkręcony to większe obciążenie jest dla procka,zacinać się będzie,niestety…

Bo masz ustawić procek w biosie tak:

Mnożnik 12.5 x FSB 133 = 1667

A masz teraz

Mnożnik 12.5 x FSB 100 = 1250

Przestaw w biosie FSB dla procka na 133 i zapisz bios Save i będzie dobrze.

I właśnie tak robiłem i sie zawiesza… ustawiłem w biosie na 133 i sie podczas gier zawiesza

Czegoś tutaj nie rozmiem ??

Jak możesz mieć go kręconego do 1250, skoro fabrycznie pracuje z częstotliwością około 1666 ??

A napewno masz Athlona XP 2000 +.

Może płyta uszkodzona lub procek.

Co masz za płytę.

Jak od nowości procek chodzi na FSB 100 - zapytaj tego co składał kompa.

Sprawdź jakie masz moduły pamięci - może chodzą na max FSB 100 i płyta ma problem z pracą asynchroniczną.

Użyj programu Everest

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Wyjmij baterię z płyty na 30 minut (przewód zasilający 230 V wyłączony z zasilacza),włóż i ustaw bios i FSB procka na 133 i pamięci na 133 ,zapisz bios Save i zobacz.

Posiłkuj się książką do płyty głównej.

Tak mam już od kupna. A na fakturze mam Athlon 2000XP+ komp mi odczytuje Athlon 1250 i mam w biose ustawione na 100

MSI K7T266 Pro 2-A

Na maxa może chodzić do 210

U mnie Athlon XP 2000+ chodzi stabilnie na 1825 MHz (146x12.5 płyta główna EPOX) i jest rozpoznawany przez EVEREST jako Athlon XP 2200 - czyżbyś był jednak oszukany w sklepie?

aha i jeszcze jedno jak sobie podkręciłem procka do 133 to niemogłem zainstalować Windowsa po formatowaniu

Poradźcie

na to wygląda.

mi sie wydaje ze nie… gdyz jak podkręciłem do 133 to pisało tak jak na fakturze Athlon 2000XP+ tylko ze mi sie wiesi…

Pomóżcie prosze

w takim układzie lepsze chłodzenie załóż na proca, wymień paste, otwórz jeden bok obudowy w celu lepszej cyrkulacji powietrza.

I to pomoże żeby sie nie zawieszał? zobaczymy.

Spytam sie tego goscia co mi go składał czemu tak ten procek mam ustawiony od kupna…

Zawsze bylo FSB na 100 bo ta plyta tak ma ustawione standardowo

http://img107.imageshack.us/my.php?imag … tuu1ni.jpg {instrukcja obslugi twojej plyty} w specyfikacji pisze ze obsuguje max athlona 2200<1.8Ghz> wiec powinno nie byc problemu,

a ze zlozono Ci komputer i tego niezmieniono :o (3 lata na 1250 :evil: :evil: )

Musisz sam zmienic na 133 dac F10 Save

i skoro piszesz ze sie wiesza to sprawdz jakie temperatury panuja u Ciebie w kompie

Mam taki sam procesor, Everest home wyświetla:

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

Nazwa kodowa Thorton

Seria A2

Zbiór instrukcji x86, MMX, 3DNow!, SSE

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

Informacje fizyczne procesora

Typ obudowy 453 Pin PGA

Wymiary obudowy 4.95 cm x 4.95 cm

Liczba tranzystorów 54.3 milion(ów)

Technologia wykonania 6Mi, 0.13 um, CMOS, Cu

Rozmiar procesora (Die Size) 101 mm2

Napięcie rdzenia 1.60 / 1.65 V

Napięcie We /Wy 1.6 V

Typowa moc 47.4 - 53.7 W (zależna od szybkości procesora)

Maksymalna moc 60.3 - 68.3 W (zależna od szybkości procesora)

Sprawdź u siebie

Zapytałem sie tego gościa co mi kompa składał i napisał mi tak:

Procesory Athlon oraz w tej chwili Sempron w oznaczeniach swoich mają wydajności tzn Athlon 2000 XP odpowiada mniej więcej Pentium 4 2GHz. Po prostu tak firma AMD sobie oznacza procesory. Niestety, a może lepiej taktowane są zegarem o niższej częstotliwości, przez co mniej pobierają prądu.

Jak narazie podczas gier komp mi sie nie zawiesił. Zobaczymy dalej.

Dzięki za pomoc. :slight_smile:

To sie zgadza

Ale to nie ma nic do tego jaka twoj procesor ma czestotliowsc1250mhz bo i tak jest zla dla Athlona 2000+ bo powinna miec 1667mhz ale skoro Ci sie tak podoba to trudno komputer CI zlozyli ale taktowanie nie ustawili mogles wtedy kupic tanszy procesor bo ten ma zle ustawion taktowanie

Mogles sie zapytac czy taktowanie twojego Athlona 2000+ o wartosci 1250mhz jest poprawne chyba ze pytales i tak Ci odpowiedzial :shock:

procesor mam juz ustawiony na 1667mhz bo sam podkręciłem i jakoś działą

no teraz jest ok :smiley:

ale wczesniej juz o tym Ci pisalem :frowning: