Problem... m.in. z CD-Romem (chyba)

No cóż, nie za bardzo wiem, co się dzieje z kompem. Przy uruchamianiu od razu wyskakuje błąd (“program wykonał nieprawidłową operację etc.” - chodzi o jakieś mpr.exe). Następnie zaś jest kłopot z cd-romem, otóż nijak nie da się wejść w jego katalog - w Moim Komputerze ciągle jest wyszukiwanie (ikonka latarki ruszającej się w lewo i w prawo) i nic się nie dzieje. Z pozycji “uruchom” natomiast wyskakuje komunikat “urządzenie nie jest gotowe”. Trzeba dodać w tym miejscu, że cd-rom działa, bo po włożeniu płytki z autostartem (np. encyklopedie dodawane do gazet) wszystko jest oki. Na dokładkę kompa nie da się normalnie wyłączyć, dając “zamknij system” można czekać w nieskończoność.

Nie mam pojęcia, co to może być. Być może jest to coś związanego z zawirusowaniem kompa (tutaj więcej w temacie), a może nie.

Komp śmiga z Windowsem 98 jakby co. Sorki za biedny opis mojego problemu, ale nie wiem, jak to po ludzku sformułować.

Serdecznie proszę o pomoc.

Daj loga do działu bezpieczeństwo,nawet Win 98 bez firewalla może zostać zaatakowany

Log już jest, jakby co :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

ja bym tu w pierwszej kolejnosci stawiał na wirusy.

Mozes sprobowac uruchomic kompa w trybie awarjnym i zobaczyc czy ci sie bedzie dalej cos dzialo.

CD-Rom był wkrecił do innego kompa, ktory bedzie na 100% pełnosprytny i zobaczyc czy na nim tez sie dzieje cos takiego

Jednak najlepszym sposobem byłoby formatowanie dysku…