Zwiększenie pamięci RAM ?!

Słyszałem o programie, który potrafi zwiększyć pamięc RAM, dodając ją z dysku. (Chodzi oto, że np: zabieramy z dysku 128 MB i przeznaczamy je na pamieć). Jeśli ktoś zna coś takiego, to niech pisze. :o :? :slight_smile: :smiley:

A o pliku wymiany , czy tam jak kto woli stronicowania nie słyszał :?:

http://www.skarby.republika.pl/SWAP.pdf

Słyszał, ale mi chodzi o program… :? :-o

Do tego żaden program nie jest potrzebny :stuck_out_tongue:

Nawet jak byś użył jakiegoś programu to efekt był by taki sam jak w przypadku pliku stronicowania :smiley:

Raczej nawet gorszy. System operacyjny robi takie rzeczy w locie.

Z kolei ja nie słyszał o program :stuck_out_tongue:

ja kiedyś miałem taki. ramu miałem 192 a po zrobieniu tego czegoś 320 :smiley: gierki TROCHĘ szybciej się ładowały. ten program to : Dr. Salomons Tools, sorry nie pamiętam czy na pewno ale raczej tak.

Koledze chyba chodzi o program, który zwiększa wirtualnie pamięć ram. To znaczy zabiera kawałek dysku i trakruje go jako część ram. Coś mi się obiło o uszy, że coś takiego istnieje ale nigdy nie używałem takiego programu.

Windows ma przydzielome miejsce na dysku na tzw.pamięć wirtualną,wystarczy wejsć do Właściwości systemu w opcje “wydajność” i tam mamy klawisz"pamięć wirtualna" i można samemu sobie wydzielić tyle miejsca na dysku ile dusza zapragnie,ale lepiej dokupić pamięci DDR bo są 100 razy szybsze od pamięci wirtualnej.Ona przede wszystkim jest potrzebna do programów graficznych itp. a do gier kompletnie się nie nadaje.Od tego są DDR-y na karcie grafiki i RAM wpięty w płyte! !!